Resultatliste Piger 1.4 km Banelængde: 1,4 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Pedersen,Cecilie NOTEAM 06:37 + 00:00
2Jensen,Astrid Saaby NOTEAM 06:50 + 00:13
3Ulletved,Sille NOTEAM 07:15 + 00:38
4Ulletved,Kira NOTEAM 08:52 + 02:15
5Christensen,Cecilie NOTEAM 10:56 + 04:19
6Hansen,Nadja NOTEAM 11:13 + 04:36
7Sloth,Laura Refshaven 12:15 + 05:38
8Væver,Marie Refshaven 12:20 + 05:43
9Olsen,Kamme Nørgård NOTEAM 13:56 + 07:19
10Dahl,Trine NOTEAM 13:58 + 07:21
11Pedersen,Trine NOTEAM 14:21 + 07:44
12Olesen,Julie Refshaven 15:13 + 08:36
13Venø,Emilie NOTEAM 17:06 + 10:29
14Møller,Anna NOTEAM 17:19 + 10:42
15Dahl,Lærke Djs Jelling 17:56 + 11:19
16Dahl,Signe Djs Jelling 17:58 + 11:21
17Jensen,Elena Refshaven 18:04 + 11:27
18Graulund,Laura NOTEAM 18:28 + 11:51
19Rauff,Mia Riis Plejehjem 18:53 + 12:16
20Rauff,Line Riis Plejehjem 18:55 + 12:18
21Sørensen,Maj Riis Plejehjem 25:40 + 19:03

Resultatliste Drenge 1.4 km Banelængde: 1,4 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Sigård,Jens NOTEAM 06:33 + 00:00
2Pedersen,Nicolai NOTEAM 08:13 + 01:40
3Christensen,Nikolai NOTEAM 08:33 + 02:00
4Jensen,Johan Refshaven 08:58 + 02:25
5Rasmussen,Jonas Eg NOTEAM 10:09 + 03:36
6Jensen,Esben Refshaven 11:10 + 04:37
7Ulletved,Kasper NOTEAM 11:36 + 05:03
8Sloth,Niklas Refshaven 12:03 + 05:30
9Olesen,Mathias Refshaven 12:36 + 06:03
10Pedersen,Tobias NOTEAM 14:22 + 07:49
11H Mikkelsen,Rasmus Hedensted Løsning Løbehold 15:17 + 08:44
12Jensen,Johannes Refshaven 17:10 + 10:37
13Malund,Mathias Riis Plejehjem 27:55 + 21:22
DNSBoysen,Peter Refshaven  

Resultatliste Damer 1.4 km Banelængde: 1,4 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Stephansen,Inge NOTEAM 08:40 + 00:00
2Dahl,Juta NOTEAM 09:13 + 00:33
3Hauge,Anne Marie NOTEAM 10:20 + 01:40
4Christensen,Gitte NOTEAM 10:53 + 02:13
5Jensen,Bente Refshaven 11:08 + 02:28
6Hansen,Pia NOTEAM 11:16 + 02:36
7Ulletved,Carola NOTEAM 11:33 + 02:53
8Sloth,Trine Refshaven 12:02 + 03:22
9Pedersen,Conny Refshaven 14:26 + 05:46
10Venø,Lisbeth NOTEAM 17:04 + 08:24
11Kviesgaard,Vita NOTEAM 17:05 + 08:25
12Dahl,Louise Djs Jelling 17:59 + 09:19
13Jensen,Nina Refshaven 18:05 + 09:25
14vraa,Dorit Riis Plejehjem 22:39 + 13:59
15Jensen,Eva Riis Plejehjem 23:55 + 15:15
16Rauff,Susanne Riis Plejehjem 24:03 + 15:23
17Poulsen,Betina Riis Plejehjem 24:29 + 15:49
18Nielsen,Ulla Riis Plejehjem 24:55 + 16:15
19Jensen,Gitte Riis Plejehjem 25:22 + 16:42
20Nielsen,Ulla Riis Plejehjem 25:23 + 16:43
21Sørensen,Eva Riis Plejehjem 25:33 + 16:53
22Buhl,Jytte Riis Plejehjem 30:58 + 22:18
23Grøngård,Else Riis Plejehjem 30:59 + 22:19
24Malund,Anja Riis Plejehjem 31:00 + 22:20
25Madsen,Grethe Riis Plejehjem 33:23 + 24:43
26Johansen,Kirsten Riis Plejehjem 34:15 + 25:35
27Pedersen,Anne Grethe Riis Plejehjem 34:17 + 25:37
28Sørensen,Lene Riis Plejehjem 34:19 + 25:39
29Iversen,Ruth Riis Plejehjem 34:34 + 25:54
30Jeppesen,Lena Riis Plejehjem 34:35 + 25:55
DNSHansen,Anne NOTEAM

Resultatliste Herrer 1.4 km Banelængde: 1,4 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Jensen,Allan NOTEAM 06:53 + 00:00
2Vesterholm,Kristian NOTEAM 07:23 + 00:30
3Jensen,Henrik Refshaven 09:01 + 02:08
4Skovgaard,Villy NOTEAM 09:04 + 02:11
5Ulletved,Morten NOTEAM 11:38 + 04:45
6Sloth,Brian Refshaven 12:22 + 05:29
7Olesen,Svend Erik Refshaven 12:34 + 05:41
8Pedersen,Brian NOTEAM 14:24 + 07:31
9Olesen,Jens Ole Refshaven 15:14 + 08:21
10H Mikkelsen,Mikkel Hedensted Løsning Løbehold 15:19 + 08:26
11Møller,Brian NOTEAM 17:20 + 10:27
12Hansen,Rasmus NOTEAM 18:43 + 11:50
13Feldfoss,Mogens Riis Plejehjem 22:22 + 15:29
13Jeppesen,Martin Riis Plejehjem 22:22 + 15:29
15Torp,Erling Riis Plejehjem 22:40 + 15:47
16Rasmussen,Ole Riis Plejehjem 23:54 + 17:01
17Hansen,Hans Jørgen Riis Plejehjem 24:02 + 17:09
18Møller,Torben Riis Plejehjem 24:28 + 17:35
19Hedeby,Jørgen Riis Plejehjem 24:53 + 18:00
20Daugård,Jens P Riis Plejehjem 30:08 + 23:15
21Dam Jensen,Torben Riis Plejehjem 34:02 + 27:09
22Jensen,Mogens Riis Plejehjem 34:36 + 27:43
DNSSwartz,Kim NOTEAM

Resultatliste Piger 4.2 km Banelængde: 4,2 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Bangsgaard,Bennedikte Varmkær Runners 17:27 + 00:00
2Larsen,Ann-kathrine NOTEAM 18:34 + 01:07
3Pedersen,Nanna NOTEAM 21:50 + 04:23
4Olesen,Anna NOTEAM 22:24 + 04:57
5Dragsbæk,Cecilie NOTEAM 24:08 + 06:41
6Andersen,Cecilie NOTEAM 24:11 + 06:44
7H Mikkelsen,Liv Hedensted Løsning Løbehold 27:41 + 10:14
8Johansen,Gitte NOTEAM 29:06 + 11:39

Resultatliste Drenge 4.2 km Banelængde: 4,2 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Bangsgaard,Nikolaj Varmkær Runners 18:18 + 00:00
2Stephansen,Thomas Dybvad NOTEAM 20:59 + 02:41
3Petersen,Thomas NOTEAM 24:42 + 06:24
4Væver,Asger Refshaven 32:37 + 14:19

Resultatliste Damer 4.2 km Banelængde: 4,2 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Jørgensen,Else-Marie Hedensted Løsning Løbehold 18:24 + 00:00
2Tranekær,Lotte NOTEAM 21:09 + 02:45
3Johansen,Gunhild NOTEAM 22:12 + 03:48
4Brodersen,Katrine NOTEAM 22:57 + 04:33
5Hundebøl Bjerregård,Anette Djs Jelling 23:04 + 04:40
6Boysen,Connie Refshaven 23:58 + 05:34
7Thomsen,Lone NOTEAM 24:31 + 06:07
8Petersen,Kirsten NOTEAM 24:37 + 06:13
9Dragsbæk,Marianne NOTEAM 25:39 + 07:15
10Pedersen,Heidi NOTEAM 25:51 + 07:27
11Philipp,Birthe Refshaven 27:49 + 09:25
12H Mikkelsen,Kirsten Hedensted Løsning Løbehold 28:05 + 09:41
13Mynster,Karin Voltigeklubben Thommysminde 28:09 + 09:45
14Kofoed,Pernille Voltigeklubben Thommysminde 28:11 + 09:47
15Larsen,Line Voltigeklubben Thommysminde 28:12 + 09:48
16Heldbo,Lena Refshaven 29:05 + 10:41
17Häuser,Jonna Djs Jelling 29:37 + 11:13
18Basse Jensen,Hanne Djs Jelling 29:39 + 11:15
19Jensen,Sabine NOTEAM 30:14 + 11:50
20Johansen,Karina NOTEAM 30:17 + 11:53
21Bangsgaard,Karen Varmkær Runners 31:34 + 13:10
22Habekost,Bente NOTEAM 31:42 + 13:18
DNSHeisig Swartz,Anja NOTEAM  
DNSHavn,Helle Djs Jelling  
DNSHeegaard,Rikke Voltigeklubben Thommysminde

Resultatliste Herrer 4.2 km Banelængde: 4,2 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Aalling,Henrik NOTEAM 14:42 + 00:00
2Bangsgaard,Knud Varmkær Runners 15:38 + 00:56
3H Mikkelsen,Søren Hedensted Løsning Løbehold 16:39 + 01:57
4Olesen,Jesper Refshaven 19:49 + 05:07
5Iversen,Niels NOTEAM 21:31 + 06:49
6Kenlev Hansen,Per NOTEAM 21:43 + 07:01
7Grann,Morten NOTEAM 21:44 + 07:02
8Bjerremand,Søren Djs Jelling 22:11 + 07:29
9Johansen,M Riis Plejehjem 22:14 + 07:32
10Sonne,Rasmus NOTEAM 23:01 + 08:19
11Kviesgaard,Arne NOTEAM 23:29 + 08:47
12Häuser,Ulrik Djs Jelling 23:36 + 08:54
13Juhl,Henrik NOTEAM 24:17 + 09:35
14Heldbo,Holger Refshaven 24:20 + 09:38
15Dahl,Peter NOTEAM 24:57 + 10:15
16Pedersen,Michael NOTEAM 25:21 + 10:39
17Kaspersen,Ole Djs Jelling 25:59 + 11:17
18Axel Kring,Finn Refshaven 27:51 + 13:09
19Savic,Sanjin Djs Jelling 28:19 + 13:37
20Pedtersen,Finn NOTEAM 29:35 + 14:53
21Petersen,Jens Peder NOTEAM 31:51 + 17:09
22Thomsen,Hans Djs Jelling 32:03 + 17:21
23Jensen,Kim NOTEAM 32:39 + 17:57
DNSKristiansen,Frede Djs Jelling

Resultatliste Damer 8.8 km Banelængde: 8,8 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Najbjerg,Nina NOTEAM 39:40 + 00:00
2Nielsen,Jytte Hedensted Løsning Løbehold 45:51 + 06:11
3H Mikkelsen,Gry Hedensted Løsning Løbehold 46:41 + 07:01
4Boutrup,Hanne NOTEAM 48:15 + 08:35
5Olesen,Birthe NOTEAM 48:52 + 09:12
6Mathiasen,Kirsten Refshaven 49:25 + 09:45
7Knudsen,Kristina NOTEAM 49:27 + 09:47
8Nielsen,Bodil NOTEAM 50:50 + 11:10
9Hansen,Mette NOTEAM 53:17 + 13:37
10Møller,Britt NOTEAM 56:04 + 16:24
11Dahm,Abbe Mette NOTEAM 57:39 + 17:59
12Nielsen,Birte NOTEAM 57:53 + 18:13
DNSVæver,Mette Refshaven

Resultatliste Herrer 8.8 km Banelængde: 8,8 KM

Placering Navn Klub                  Tid
1Palshøj,Søren NOTEAM 29:57 + 00:00
2Larsen,Morten NOTEAM 31:58 + 02:01
3Larsen,Carsten NOTEAM 32:01 + 02:04
4Engholm,Jørgen NOTEAM 35:33 + 05:36
5Bonde,Anders NOTEAM 35:48 + 05:51
6Petersen,Søren NOTEAM 36:26 + 06:29
7Haldrup,Michael Hedensted Løsning Løbehold 38:24 + 08:27
8Venø,Frank NOTEAM 38:26 + 08:29
9Mikkelsen,Torben Hedensted Løsning Løbehold 38:38 + 08:41
10Germann,Søren NOTEAM 38:55 + 08:58
11Pedersen,Gunnar Hedensted Løsning Løbehold 39:19 + 09:22
12Hilbert Jensen,Rasmus Djs Jelling 39:29 + 09:32
13Olsen,Bjarne NOTEAM 41:59 + 12:02
14Rømer,Morten Djs Jelling 42:51 + 12:54
15Andersen,Otto NOTEAM 43:04 + 13:07
16Væver,Kaspar Refshaven 43:10 + 13:13
17Smedegaard,Ole NOTEAM 43:48 + 13:51
18Jakobsen,Rasmus NOTEAM 44:29 + 14:32
19Palshøj,Henning NOTEAM 45:00 + 15:03
20Sørensen,Hans NOTEAM 45:52 + 15:55
21Dahl,René Djs Jelling 46:30 + 16:33
22Rasmussen,Kasper Andreas NOTEAM 49:20 + 19:23
23Hoffmann,Finn NOTEAM 51:39 + 21:42
24Dahm,Leif NOTEAM 52:39 + 22:42
25Bækgaard,Jesper NOTEAM 53:15 + 23:18
26Roed,Thomas NOTEAM 54:58 + 25:01
27Pontoppidan,Erik NOTEAM 1:01:14 + 31:17

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb