Resultatliste 2016

Damer 1,1 km

1

Kristina Thornvig Knudsen

 

00:07:03

Diplom

2

Dorte Petersen

FC GOG

00:07:36

Diplom

3

Grethe Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:11:38

Diplom

4

Ida Kristensen

Meta Mariehjemmet

00:12:04

Diplom

5

Birthe Iversen

Meta Mariehjemmet

00:12:29

Diplom

6

Lilly Rasmussen

Meta Mariehjemmet

00:12:52

Diplom

7

Mary Andersen

Meta Mariehjemmet

00:13:38

Diplom

8

Emma Lind

Meta Mariehjemmet

00:14:00

Diplom

9

Aase Jacobsen

Meta Mariehjemmet

00:14:01

Diplom

10

Herdis Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:14:02

Diplom

11

Karla Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:14:13

Diplom

12

Lene Blaabjerg

Meta Mariehjemmet

00:14:13

Diplom

13

Erna Andersen

Meta Mariehjemmet

00:15:13

Diplom

14

Minna Hansen

Meta Mariehjemmet

00:15:13

Diplom

15

Birgit Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:15:14

Diplom

16

Johanne Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:15:29

Diplom

17

Bente Jensen

Meta Mariehjemmet

00:15:47

Diplom

18

Edith Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:16:05

Diplom

19

Karen Lauridsen

Meta Mariehjemmet

00:16:51

Diplom

20

Else Carlsen

Meta Mariehjemmet

00:16:53

Diplom

21

Else D. Knudsen

Meta Mariehjemmet

00:16:55

Diplom

22

Kathrine Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:17:17

Diplom

23

Katharina Ahrendt

Meta Mariehjemmet

00:17:20

Diplom

24

Ruth Kragh

Meta Mariehjemmet

00:17:37

Diplom

25

Karen Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:18:27

Diplom

26

Ragnhild Sørensen

Meta Mariehjemmet

00:29:35

Diplom

27

Gretha Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:29:35

Diplom

28

Kirsten Krogager

Meta Mariehjemmet

01:06:43

Diplom

Damer 4,2 km

1

Lene Lindbjerg

 

00:20:10

Diplom

2

Anne Cathrine

Givskud Zoo

00:20:49

Diplom

3

Rigmor Østerlund

 

00:21:09

Diplom

4

Mette Keller

 

00:24:10

Diplom

5

Katja Poulsen

 

00:24:10

Diplom

6

Christina

Givskud Zoo

00:24:17

Diplom

7

Sofia

Givskud Zoo

00:24:17

Diplom

8

Lotte Mikkelsen

Lægehuset Gadbjerg

00:24:18

Diplom

9

Gitte Christensen

 

00:24:24

Diplom

10

Linette

Givskud Zoo

00:24:34

Diplom

11

Inge Stephansen

 

00:25:02

Diplom

12

Katja Juul Nielsen

Pøl's Place

00:25:13

Diplom

13

Louise Jørgensen

 

00:26:10

Diplom

14

Linda Husballe

 

00:27:02

Diplom

15

Pia Lyager

 

00:27:11

Diplom

16

Erna Jørgensen

Meta Mariehjemmet

00:27:23

Diplom

17

Agelique Bach-Hansen

Lægehuset Gadbjerg

00:27:25

Diplom

18

Kirsten Thomsen

Lægehuset Gadbjerg

00:27:26

Diplom

19

Silje Christiansen

 

00:27:51

Diplom

20

Conni Mortensen

 

00:28:06

Diplom

21

Jytte Mollerup

 

00:28:06

Diplom

22

Susanne Degn

 

00:28:17

Diplom

23

Betina Kristensen

 

00:29:24

Diplom

24

Karin Christensen

Team Christensen

00:29:32

Diplom

25

Henriette Hansen

 

00:29:33

Diplom

26

Louise Dahl

DJS Idræt

00:31:48

Diplom

27

Nadia

Givskud Zoo

00:32:10

Diplom

28

Lizzi Christiansen

 

00:32:23

Diplom

29

Irene Lauridsen

 

00:32:32

Diplom

30

Anni Damgaard Larsen

7184

00:35:16

Diplom

31

Jutta Dahl

Team Crossfitness Gadbjerg

00:35:28

Diplom

32

Maria Christensen

Team Christensen

00:38:14

Diplom

33

Anita Dahl

Team Crossfitness Gadbjerg

00:39:33

Diplom

34

Irene Haar Nielsen

7323

00:39:53

Diplom

35

Linda Jepsen

Team Højbo

00:40:42

Diplom

36

Anne Mette Busk

 

00:41:02

Diplom

37

Helle Hoffmann

 

00:41:15

Diplom

38

Gerda Christensen

Team Christensen

00:44:53

Diplom

39

Sara Porsbøl

Team Højbo

00:53:52

Diplom

40

Ulla B Larsen

Team Højbo

00:53:56

Diplom

41

Lotte Andersen

Team Højbo

00:53:56

Diplom

Damer 8,8 km

1

Lone Hald

 

00:43:41

Diplom

2

Ditte

Givskud Zoo

00:44:01

Diplom

3

Nina Pedersen

 

00:45:21

Diplom

4

Lis V. Knudsen

Meta Mariehjemmet

00:49:09

Diplom

5

Lisbet Klausholm

 

00:50:32

Diplom

6

Laila Skovbjerg

 

00:54:57

Diplom

7

Anja Pedersen

 

00:56:28

Diplom

8

Janni Kjærgaard

7321

01:00:35

Diplom

9

Klasina Neef-Vellenga

7323 Givskud motion

01:03:35

Diplom

Drenge under 15 år 1,1 km

1

Victor Skovbjerg

 

00:08:51

Diplom

2

Lasse Jensen

 

00:15:09

Diplom

3

Silje Skovbjerg

 

00:21:18

Diplom

Drenge under 15 år 4,2 km

1

Viktor Mikkelsen

 

00:19:33

Diplom

2

Tobias Thornvig Pedersen

FC GOG

00:20:38

Diplom

3

Jacob Venø

 

00:21:07

Diplom

4

Marcus Dahl Kjer

 

00:24:32

Diplom

5

Christian Andersen

Team Christensen

00:26:46

Diplom

6

Nicklas Dahl Kjer

 

00:27:21

Diplom

7

Aske Have Dohn

 

00:27:49

Diplom

8

Jonas Husballe

FC GOG

00:27:50

Diplom

9

Peter Andersen

Team Christensen

00:29:33

Diplom

10

Frederik Busk

 

00:29:47

Diplom

11

Valdemar holst Sørensen

 

00:29:55

Diplom

12

Marcus Lange

Meta Mariehjemmet

00:32:43

Diplom

13

Toke Dahl

Team Crossfitness Gadbjerg

00:39:33

Diplom

Drenge under 15 år 8,8 km

1

Mads Mortensen

 

00:50:30

Diplom

2

Matias Madsen

Christiansen

00:51:13

Diplom

3

Noah Fyhn Hougaard

 

00:54:39

Diplom

Mænd 1,1 km

1

Knud Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:08:36

Diplom

2

Jens Egholm

Meta Mariehjemmet

00:11:42

Diplom

3

Jens Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:11:49

Diplom

4

Gunnar Jensen

Meta Mariehjemmet

00:12:02

Diplom

5

Kristian Kristensen

Meta Mariehjemmet

00:12:04

Diplom

6

Erling Kragh

Meta Mariehjemmet

00:12:58

Diplom

7

Otto Kragh

Meta Mariehjemmet

00:13:14

Diplom

8

Ole Rasmussen

Meta Mariehjemmet

00:14:06

Diplom

9

Arne Mortensen

Meta Mariehjemmet

00:15:34

Diplom

10

Bent Georgsen

Meta Mariehjemmet

00:15:36

Diplom

11

Niels K. Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:15:46

Diplom

12

Poul Erik Jensen

Meta Mariehjemmet

00:16:05

Diplom

13

Folmer Aagård

Meta Mariehjemmet

00:17:03

Diplom

14

Kristian Toft

Meta Mariehjemmet

00:17:19

Diplom

15

Tage Kjeldsen

Meta Mariehjemmet

00:18:25

Diplom

16

Finn Petersen

 

00:19:03

Diplom

17

Ejvind Stampe

Meta Mariehjemmet

00:22:36

Diplom

Mænd 4,2 km

1

Lars Lindbjerg

Givskud Zoo

00:17:33

Diplom

2

Per Glassau

Vejle IF

00:17:42

Diplom

3

Benny Stephansen

 

00:18:05

Diplom

4

Christian

Givskud Zoo

00:18:28

Diplom

5

Thomas Uldbæk Frandsen

Farre United

00:18:40

Diplom

6

Thomas Stephansen

 

00:18:50

Diplom

7

Brian Venø

 

00:22:00

Diplom

8

Torsten

Givskud Zoo

00:22:09

Diplom

9

Peder Paarup Thomsen

 

00:22:24

Diplom

10

Christian Thomsen

Lægehuset Gadbjerg

00:22:59

Diplom

11

Søren Christiansen

Meta Mariehjemmet

00:23:20

Diplom

12

Francois

Givskud Zoo

00:24:15

Diplom

13

Ole illum Stachelhaus

 

00:25:08

Diplom

14

Flemming

Givskud Zoo

00:25:23

Diplom

15

Torben Petersen

FC GOG

00:27:43

Diplom

16

Peter Kristensen

 

00:28:50

Diplom

17

Allan Martinsen

 

00:29:56

Diplom

18

Dan Hammer

Meta Mariehjemmet

00:32:51

Diplom

19

Jens Peder Petersen

Vejle If

00:33:38

Diplom

20

Brian Møller

FC GOG

00:34:38

Diplom

21

Frederik

Givskud Zoo

00:36:18

Diplom

22

Gunnar Nielsen

7323

00:39:54

Diplom

23

Jørgen Ravn

 

00:41:09

Diplom

24

Kim Hoffmann

 

00:41:12

Diplom

Mænd 8,8 km

1

Thomas Rix

 

00:32:40

Diplom

2

Carsten Larsen

 

00:34:51

Diplom

3

Tobias

GIvskud Zoo

00:36:43

Diplom

4

Morten Elwarth

Givskud GUF Motion

00:37:06

Diplom

5

Ole Smedegaard

 

00:40:18

Diplom

6

Torben Hansen

 

00:42:37

Diplom

7

Richard

Givskud Zoo

00:44:01

Diplom

8

Søren Dahl

Team Crossfitness Gadbjerg

00:44:02

Diplom

9

Jørn Dal

 

00:44:17

Diplom

10

Kristoffer Davidsen

KD-Autoreparation

00:44:23

Diplom

11

Morten Fuglsig Lauridsen

 

00:44:28

Diplom

12

Bjarne Olsen

Givskud Motion

00:46:22

Diplom

13

Jens Nielsen

Pøl's Place

00:47:24

Diplom

14

Mikael Madsen

Christiansen

00:51:13

Diplom

15

Ole Mortensen

 

00:52:13

Diplom

16

Lars Hougaard

 

00:54:39

Diplom

Piger under 15 år 1,1 km

1

Ida Thornvig Pedersen

FC GOG

00:07:03

Diplom

2

Ida Korsgaard Nielsen

FC GOG

00:07:05

Diplom

3

Lærke Petersen

FC GOG

00:07:36

Diplom

4

Johanne Jensen

 

00:15:17

Diplom

5

Melissa Ellegaard

Meta Mariehjemmet

00:16:31

Diplom

6

Carmen Jensen

Meta Mariehjemmet

00:16:57

Diplom

Piger under 15 år 4,2 km

1

Trine Thornvig Pedersen

FC GOG

00:22:24

Diplom

2

Flora Have Dohn

 

00:23:20

Diplom

3

Ida klausholm Jørgensen

 

00:27:14

Diplom

4

Signe Dahl

FC GOG

00:27:21

Diplom

5

Sofia Petersen

FC GOG

00:27:43

Diplom

6

Stella Have Dohn

 

00:27:54

Diplom

7

Stina Nielsen

FC GOG

00:27:58

Diplom

8

Emma Pedersen

FC GOG

00:29:20

Diplom

9

Camilla Andersen

Team Christensen

00:29:34

Diplom

10

Mathilde Norup Madsen

 

00:29:38

Diplom

11

Hannah Lisa Dahl

Team Crossfitness Gadbjerg

00:29:38

Diplom

12

Maja Lisa Dahl

Team Crossfitness Gadbjerg

00:31:44

Diplom

13

Mathilde Petersen

FC GOG

00:31:44

Diplom

14

Lærke Dahl

FC GOG

00:31:45

Diplom

15

Emilie Kristensen

 

00:32:23

Diplom

16

Thea Fuglsig Lauridsen

 

00:33:20

Diplom

17

Anna Møller

FC GOG

00:33:20

Diplom

18

Emma Klausholm Jørgensen

 

00:33:36

Diplom

19

Alma Møller

FC GOG

00:34:37

Diplom

20

Henriette Damgaard Larsen

7184

00:35:15

Diplom

21

Sofia Nielsen

FC GOG

00:37:31

Diplom

22

Celina Kristensen

 

00:37:32

Diplom

23

Klara Fuglsig Lauridsen

 

00:37:34

Diplom

24

Anika Haar Nielsen

7323

00:39:53

Diplom

25

Vicky holst Sørensen

 

00:40:59

Diplom

26

Julie Ravn

 

00:41:13

Diplom

Piger under 15 år 8,8 km

1

Cecilie Christensen

 

00:44:42

Diplom

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb