Resultatliste 2015

Damer 1,1 km

1

Gitte Møller

 

00:09:54

Diplom

2

Johanne Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:14:36

Diplom

3

Inger Jensen

Meta Mariehjemmet

00:14:38

Diplom

4

Maria Hansen

 

00:15:36

Diplom

5

Grethe Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:16:28

Diplom

6

Lene Blaabjerg

Meta Mariehjemmet

00:16:30

Diplom

7

Katharina Ahrendt

Meta Mariehjemmet

00:17:54

Diplom

8

Sabine

Meta Mariehjemmet

00:17:56

Diplom

9

Michelle Beck

Meta Mariehjemmet

00:18:04

Diplom

10

Birthe Iversen

Meta Mariehjemmet

00:18:04

Diplom

11

Emma Lind

Meta Mariehjemmet

00:18:07

Diplom

12

Lilly Rasmussen

Meta Mariehjemmet

00:18:20

Diplom

13

Dora Christensen

Meta Mariehjemmet

00:19:02

Diplom

14

Malene Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:19:03

Diplom

15

Annemarie Madsen

Meta Mariehjemmet

00:19:16

Diplom

16

Mary Andersen

Meta Mariehjemmet

00:19:17

Diplom

17

Hanne Christiansen

Meta Mariehjemmet

00:19:33

Diplom

18

Gretha Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:19:33

Diplom

19

Hanne Skarby

Meta Mariehjemmet

00:19:34

Diplom

20

Anette Thode Andersen

Meta Mariehjemmet

00:20:33

Diplom

21

Conny Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:20:33

Diplom

22

Gerda Nørtoft

Meta Mariehjemmet

00:20:34

Diplom

23

Anne Marie Staphansen

Meta Mariehjemmet

00:20:42

Diplom

24

Dorthe Nonbo

Meta Mariehjemmet

00:20:43

Diplom

25

Tove Johansen

Meta Mariehjemmet

00:21:00

Diplom

26

Dorte Jespersen

Meta Mariehjemmet

00:21:01

Diplom

27

Åse Jørgensen

Meta Mariehjemmet

00:21:18

Diplom

28

Karin Olsen

Meta Mariehjemmet

00:21:19

Diplom

29

Kirsten Hansen

Meta Mariehjemmet

00:21:19

Diplom

30

Else D. Knudsen

Meta Mariehjemmet

00:21:24

Diplom

31

Karina Lange

Meta Mariehjemmet

00:21:24

Diplom

32

Annemarie Jensen

Meta Mariehjemmet

00:21:26

Diplom

33

Karen Petersen

Meta Mariehjemmet

00:21:40

Diplom

34

Lis Vejen

Meta Mariehjemmet

00:21:44

Diplom

35

Lis Christiansen

Meta Mariehjemmet

00:21:45

Diplom

36

Gudrun Thyregod

Meta Mariehjemmet

00:21:48

Diplom

37

Erna Andersen

Meta Mariehjemmet

00:21:51

Diplom

38

Ruth Kragh

Meta Mariehjemmet

00:24:15

Diplom

39

Grethe Herman

Meta Mariehjemmet

00:24:19

Diplom

40

Jette Bondegaard

Meta Mariehjemmet

00:51:07

Diplom

Damer 4,2 km

1

Christina Wøbbe

 

00:22:42

Diplom

2

Rigmor Østerlund

Vejle-IF

00:23:30

Diplom

3

Gitte Christensen

 

00:23:42

Diplom

4

Inge Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:25:09

Diplom

5

Karin Jeppesen

 

00:25:16

Diplom

6

Birte Ladefoged Larsen

 

00:26:42

Diplom

7

Erna Jørgensen

Meta Mariehjemmet

00:27:39

Diplom

8

Pia Lyager

 

00:28:18

Diplom

9

Jytte Mollerup

 

00:28:18

Diplom

10

Annelise Jensen

 

00:28:31

Diplom

11

Conni Mortensen

 

00:29:01

Diplom

12

Janni Kjærgaard

 

00:29:18

Diplom

13

Louise Dahl

 

00:29:45

Diplom

14

Marianne Moesgaard

 

00:29:53

Diplom

15

Kirsten tofte Jensen

 

00:32:39

Diplom

16

Pernille Iversen

 

00:33:17

Diplom

17

Jutta Dahl

 

00:34:53

Diplom

18

Irene fuglsig Lauridsen

 

00:35:43

Diplom

19

Anne Kirstine Iversen

 

00:38:28

Diplom

Damer 8,8 km

1

Lone Hald

 

00:44:43

Diplom

Drenge under 15 år 1,1 km

1

Sylvester Hansen

 

00:15:37

Diplom

2

Markus Lange

Meta Mariehjemmet

00:15:53

Diplom

Drenge under 15 år 4,2 km

1

Thomas Mollerup Pedersen

 

00:18:26

Diplom

2

Thor Nørgaard Olsen

 

00:20:45

Diplom

3

Jacob Christensen Venø

 

00:21:05

Diplom

4

Oliver Christensen

 

00:22:05

Diplom

5

Viktor blom Mikkelsen

 

00:22:09

Diplom

6

Tobias Pedersen

 

00:22:38

Diplom

Drenge under 15 år 8,8 km

1

Matias Christiansen

 

00:47:58

Diplom

Mænd 1,1 km

1

René Dahl

 

00:13:44

Diplom

2

Jens Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:16:33

Diplom

3

Bent Jensen

Meta Mariehjemmet

00:18:11

Diplom

4

Tommy Rasmussen

Meta Mariehjemmet

00:18:20

Diplom

5

Bjarne Skarby

Meta Mariehjemmet

00:18:22

Diplom

6

Herry Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:19:37

Diplom

7

Bent Georgsen

Meta Mariehjemmet

00:21:01

Diplom

8

Jens

Meta Mariehjemmet

00:21:17

Diplom

9

Jørn Petersen

Meta Mariehjemmet

00:21:20

Diplom

10

Tage Kjeldsen

Meta Mariehjemmet

00:21:46

Diplom

11

Niels Jørgen Thyregod

Meta Mariehjemmet

00:21:54

Diplom

12

Otto Kragh

Meta Mariehjemmet

00:24:13

Diplom

13

Kristian Toft

Meta Mariehjemmet

00:51:10

Diplom

Mænd 4,2 km

1

Lars Lindbjerg

 

00:17:22

Diplom

2

Marc Hoffmann

 

00:17:50

Diplom

3

John Mørk

 

00:17:56

Diplom

4

Brian Møller

 

00:18:16

Diplom

5

Thomas Hove

 

00:18:53

Diplom

6

Thomas Stephansen

 

00:20:08

Diplom

7

Søren Dahl

 

00:21:33

Diplom

8

Peter Kristensen

 

00:23:25

Diplom

9

Brian Venø

 

00:25:02

Diplom

10

Karsten Nørgaard Olsen

 

00:27:56

Diplom

11

Jens Peder Petersen

 

00:32:20

Diplom

12

Morten Fuglsig Lauridsen

 

00:35:00

Diplom

Mænd 8,8 km

1

Morten Elwarth

Givskud Motion

00:36:18

Diplom

2

Benny Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:39:44

Diplom

3

Ole Smedegaard

 

00:40:32

Diplom

4

Kenneth Iversen

 

00:41:16

Diplom

5

Bjarne Olsen

Givskud Motion

00:43:35

Diplom

6

Frank Beckmann

 

00:43:44

Diplom

7

Joakim Nielsen

 

00:44:23

Diplom

8

Jørn Dal

 

00:44:51

Diplom

9

Jens Nielsen

Nørupvej 4

00:45:47

Diplom

10

Thorkild Bo Nielsen

 

00:46:43

Diplom

11

Finn Petersen

Murerfirmaet Finn Petersen ApS

00:47:12

Diplom

12

Mikael Christiansen

 

00:47:58

Diplom

13

Ole Mortensen

 

00:49:39

Diplom

14

Søren Christiansen

Meta Mariehjemmet

00:50:46

Diplom

Piger under 15 år 1,1 km

1

Ida Pedersen

 

00:08:45

Diplom

2

Mathilde Petersen

 

00:08:45

Diplom

3

Lærke Dahl

 

00:08:47

Diplom

4

Alma Møller

 

00:09:56

Diplom

5

Stina Juul Nielsen

 

00:10:33

Diplom

6

Maja Lisa Dahl

 

00:10:34

Diplom

7

Klara Fuglsig Lauridsen

 

00:10:35

Diplom

8

Lærke Petersen

 

00:13:44

Diplom

9

Thomine Hansen

 

00:15:27

Diplom

10

Anna Møller

 

00:35:05

Diplom

Piger under 15 år 4,2 km

1

Sofia Petersen

 

00:28:17

Diplom

2

Signe Dahl

 

00:29:45

Diplom

3

Henriette Damgaard

 

00:33:17

Diplom

4

Sofia Juul Nielsen

 

00:34:10

Diplom

5

Celina Kristensen

 

00:34:10

Diplom

6

Emilie Kristensen

 

00:34:41

Diplom

7

Hannah Lisa Dahl

 

00:34:41

Diplom

8

Thea Fuglsig Lauridsen

 

00:35:00

Diplom

Piger under 15 år 8,8 km

1

Trine Pedersen

 

00:56:25

Diplom

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb