Resultater 2014

Piger 1,1 km

1

Signe Dahl

 

00:08:18

Diplom

2

Camilla Kristensen

 

00:08:22

Diplom

3

Emilie Kristensen

 

00:08:24

Diplom

4

Silje Christiansen

 

00:08:34

Diplom

5

Hannah

Riis Friplejehjem

00:09:06

Diplom

6

Thea Fuglsig Lauridsen

 

00:09:08

Diplom

7

Mathilde Petersen

 

00:09:09

Diplom

8

Maja

Riis Friplejehjem

00:09:10

Diplom

9

Lærke Dahl

 

00:09:13

Diplom

10

Nadja Hansen

 

00:09:14

Diplom

11

Ida Oline

Meta Mariehjemmet

00:09:37

Diplom

12

Klara Fuglsig Lauridsen

 

00:10:26

Diplom

13

Lærke Petersen

 

00:10:31

Diplom

14

Julie Olesen

 

00:10:33

Diplom

Drenge 1,1 km

1

Marcus Dahl

 

00:11:26

Diplom

2

Malte

Riis Friplejehjem

00:20:11

Diplom

3

Mathias

Riis Friplejehjem

00:20:13

Diplom

4

Toke

Riis Friplejehjem

00:22:44

Diplom

5

Marcus Lange

Meta Mariehjemmet

00:33:18

Diplom

Kvinder 1,1 km

1

Lizzi Christiansen

 

00:08:35

Diplom

2

Louise Dahl

 

00:09:13

Diplom

3

Pernille Foged

 

00:09:14

Diplom

4

Birthe Iversen

Meta Mariehjemmet

00:10:08

Diplom

5

Pia

Meta Mariehjemmet

00:10:09

Diplom

6

Dorte Petersen

 

00:10:31

Diplom

7

Irene Fuglsig Lauridsen

 

00:10:37

Diplom

8

Ellis

Riis Friplejehjem

00:14:25

Diplom

9

Elisabet

Riis Friplejehjem

00:14:26

Diplom

10

Jesper

Riis Friplejehjem

00:14:26

Diplom

11

Else Ravn

Meta Mariehjemmet

00:14:40

Diplom

12

Åse Jørgensen

Meta Mariehjemmet

00:14:41

Diplom

13

Ulla N

Riis Friplejehjem

00:16:13

Diplom

14

Dorit

Riis Friplejehjem

00:17:33

Diplom

15

Gunhild

Riis Friplejehjem

00:18:31

Diplom

16

Marie

Riis Friplejehjem

00:19:14

Diplom

17

Gyda

Riis Friplejehjem

00:19:15

Diplom

18

Emma Lind

Meta Mariehjemmet

00:19:51

Diplom

19

Conny Petersen

Meta Mariehjemmet

00:19:51

Diplom

20

Karin Olsen

Meta Mariehjemmet

00:19:52

Diplom

21

Mary Andersen

Meta Mariehjemmet

00:19:52

Diplom

22

Johanne Nielsen

Meta mariehjemmet

00:19:54

Diplom

23

Christina Højgaard

Meta Mariehjemmet

00:19:55

Diplom

24

Dorte Kj

Riis Friplejehjem

00:19:57

Diplom

25

Dorte Jespersen

Meta Mariehjemmet

00:19:58

Diplom

26

Erna

Riis Friplejehjem

00:20:41

Diplom

27

Anna Marie W

Riis Friplejehjem

00:20:58

Diplom

28

Sigrid

Riis Friplejehjem

00:21:47

Diplom

29

Elin Søbye

Riis Friplejehjem

00:21:48

Diplom

30

Lis Rønholt

Meta Mariehjemmet

00:21:57

Diplom

31

Elisabeth Kristensen

Meta Mariehjemmet

00:21:58

Diplom

32

Anne Grethe

Riis Friplejehjem

00:22:23

Diplom

33

Maries svigerdatter

Riis Fri Plejehjem

00:22:24

Diplom

34

Anne Marie B

Riis Friplejehjem

00:22:24

Diplom

35

Anita

Riis Friplejehjem

00:22:45

Diplom

36

Susanne

Riis Friplejehjem

00:22:46

Diplom

37

Margit

Riis Friplejehjem

00:22:46

Diplom

38

Anja M

Riis Friplejehjem

00:22:47

Diplom

39

Ulla

Riis Friplejehjem

00:22:47

Diplom

40

Cecillie Laursen

Meta Mariehjemmet

00:24:18

Diplom

41

Else Knudsen

Meta Mariehjemmet

00:24:18

Diplom

42

Karen Groule

Meta Mariehjemmet

00:24:36

Diplom

43

Hanne Sejerslev

Meta Marie Hjemmet

00:24:36

Diplom

44

Gerda Nørtoft

Meta Mariehjemmet

00:24:37

Diplom

45

Tina Laursen

Meta Mariehjemmet

00:24:50

Diplom

46

Rita Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:24:51

Diplom

47

Gerda Therkelsen

Meta Mariehjemmet

00:25:09

Diplom

48

Inga Thomsen

Meta Marie Hjemmet

00:25:10

Diplom

49

Karina Lange

Meta Mariehjemmet

00:27:42

Diplom

50

Bodil Nilsen

Meta mariehjemmet

00:28:25

Diplom

51

Grethe Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:28:26

Diplom

52

Åse

Riis Friplejehjem

00:28:52

Diplom

53

Anne Dorte

Riis Friplejehjem

00:28:52

Diplom

54

Vivian

Riis Friplejehjem

00:30:39

Diplom

55

Lisy

Riis Friplejehjem

00:30:39

Diplom

56

Sonja Hansen

Meta Mariehjemmet

00:33:24

Diplom

57

Hanne Skarby

Meta Mariehjemmet

00:33:29

Diplom

58

Inge Schmidt

Meta mariehjemmet

00:33:29

Diplom

59

Marie Louise Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:33:29

Diplom

60

Margit Kiilerich

Meta Mariehjemmet

00:33:30

Diplom

61

Anna Marie Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:33:31

Diplom

Mænd 1,1 km

1

Søren

Riis Friplejehjem

00:09:09

Diplom

2

Svend Erik Olesen

 

00:10:41

Diplom

3

Allan

Riis Friplejehjem

00:16:15

Diplom

4

Søren

Riis Friplejehjem

00:17:22

Diplom

5

Mogens J

Riis Friplejehjem

00:19:14

Diplom

6

Kurt

Riis Friplejehjem

00:19:14

Diplom

7

Benny

Riis Fri Plejehjem

00:19:15

Diplom

8

Torben P

Riis Friplejehjem

00:19:57

Diplom

9

Otto Krag

Meta Mariehjemmet

00:19:58

Diplom

10

Jørgen

Riis Friplejehjem

00:20:13

Diplom

11

Jens M

Riis Friplejehjem

00:20:14

Diplom

12

Ejvind

Riis Friplejehjem

00:20:57

Diplom

13

Jens Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:21:03

Diplom

14

Jørn Petersen

Meta Mariehjemmet

00:21:04

Diplom

15

Finn Petersen

Meta Mariehjemmet

00:21:36

Diplom

16

Ansgar

Riis Friplejehjem

00:21:47

Diplom

17

Flemming

Riis Friplejehjem

00:21:48

Diplom

18

Holger

Riis Friplejehjem

00:22:46

Diplom

19

Torben

Riis Friplejehjem

00:23:47

Diplom

20

Egon Skøttegaard

Meta Mariehjemmet

00:24:36

Diplom

21

Lars Peter

Riis Friplejehjem

00:28:50

Diplom

22

Dan Hammer

Meta Mariehjemmet

00:33:20

Diplom

23

Kristian Andersen

Meta Mariehjemmet

00:33:24

Diplom

24

Gert

Riis Friplejehjem

00:34:09

Diplom

Piger 4,2 km

1

Sofia Petersen

 

00:28:40

Diplom

2

Emily Klausholm

 

00:35:25

Diplom

3

Celina Kristensen

 

00:39:26

Diplom

4

Kimmie Jensen

 

00:39:27

Diplom

Drenge 4,2 km

1

Thor Olsen

 

00:22:42

Diplom

2

Benjamin Kirkeby

 

00:22:44

Diplom

3

Mathias Olesen

 

00:25:39

Diplom

4

Marcus Møller Kristensen

Egtved Løbeklub

00:40:50

Diplom

Kvinder 4,2 km

1

Christina Wøbbe Christensen

 

00:20:13

Diplom

2

Julie Bonde

 

00:22:04

Diplom

3

Louise Algren Jørgensen

 

00:23:29

Diplom

4

Rebekka Rasmussen

 

00:23:35

Diplom

5

Gitte Christensen

 

00:23:36

Diplom

6

Birgitte Poulsen

Løb I Vorbasse

00:23:52

Diplom

7

Inge Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:24:14

Diplom

8

Cedilie Panduro

 

00:25:31

Diplom

9

Heidi Johannsen

Egtved løbeklub

00:25:55

Diplom

10

Henriette Lauridsen

Egtved løbeklub

00:25:55

Diplom

11

Karin Jeppesen

 

00:26:00

Diplom

12

Marlene Hansen

 

00:27:24

Diplom

13

Erna Algren Jørgensen

 

00:27:55

Diplom

14

Lone Uhrskov

Givskud Motion

00:27:59

Diplom

15

Kirsten Thybo Poulsen

Thyregod

00:28:16

Diplom

16

Maria Hansen

 

00:28:28

Diplom

17

Betina Kristensen

 

00:28:36

Diplom

18

Dorte Duck

 

00:28:56

Diplom

19

Henriette Andersen

 

00:29:25

Diplom

20

Janni Kjærgaard

-

00:30:26

Diplom

21

Nina Hviid

Givskud

00:30:46

Diplom

22

Yvonne Therkelsen

Givskud Motion

00:30:55

Diplom

23

Lone Wøbbe Christensen

 

00:31:39

Diplom

24

Louise Britt Pedersen

 

00:32:37

Diplom

25

Lisbeth Højgaard

 

00:33:11

Diplom

26

Jutta Dahl

 

00:34:47

Diplom

27

Anne Marie Petersen

Egtved Løbeklub

00:40:50

Diplom

28

Linda Jensen

 

00:48:36

Diplom

29

Marianne Olesen

 

00:48:37

Diplom

Mænd 4,2 km

1

Alfred Holck Hartvig

 

00:16:07

Diplom

2

Henrik Andersen

 

00:16:31

Diplom

3

Kent Birk

 

00:17:30

Diplom

4

Per Glassau

 

00:18:08

Diplom

5

Ole Middelhede

+Løbeguide

00:18:10

Diplom

6

Thomas Hove

 

00:18:34

Diplom

7

Brian Møller

 

00:18:45

Diplom

8

Torben Spejlborg

 

00:19:03

Diplom

9

Martin Hansen

 

00:19:43

Diplom

10

Lars Hansen

Givskud Zoo

00:19:56

Diplom

11

Rasmus Thybo Poulsen

Thyregod

00:19:58

Diplom

12

Morten Jørgensen

 

00:20:15

Diplom

13

Torben S.Nielsen

 

00:20:27

Diplom

14

Thomas Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:20:59

Diplom

15

Henrik Uhrskov

Givskud Motion

00:21:50

Diplom

16

Thomas Møllnitz Mølgaard

 

00:22:20

Diplom

17

Per

Givskud Zoo

00:23:32

Diplom

18

Finn Cassøe Hausnap

Løb i Vorbasse

00:23:52

Diplom

19

Jens Ole Olesen

 

00:25:39

Diplom

20

Bjarne Bonde

 

00:25:59

Diplom

21

Peter Kristensen

 

00:26:16

Diplom

22

Rune Jensen

 

00:27:24

Diplom

23

Torben Petersen

 

00:28:41

Diplom

24

Jens Peder Petersen

Vejle If

00:30:15

Diplom

25

Lars Klausholm

 

00:35:25

Diplom

26

Søren Møller Larsen

Egtved Løbeklub

00:40:52

Diplom

Drenge 8,8 km

1

Matias Christiansen

 

00:51:44

Diplom

2

Nicklas Dahl

 

01:03:25

Diplom

Kvinder 8,8 km

1

Ann Cathrine Larsen

Vejle IF

00:40:55

Diplom

2

Jane Skytte

+Løbeguide

00:41:29

Diplom

3

Camilla Lind

Strong2Gether

00:42:26

Diplom

4

Lone Hald

 

00:42:54

Diplom

5

Karen Halle

 

00:45:47

Diplom

6

Maj-Britt Kjærgaard Jensen

 

00:46:48

Diplom

7

Susanne Nørrelund

 

00:49:40

Diplom

8

Dorte Grønborg

 

00:50:27

Diplom

9

Pernille Jacobsen

 

00:52:12

Diplom

10

Mona Kristensen

 

00:52:12

Diplom

11

Trine Dahl

 

00:52:52

Diplom

12

Jette

Givskud Zoo

00:53:05

Diplom

13

Lise-Lotte Hansen

Givskud motion

00:56:11

Diplom

Mænd 8,8 km

1

Anders Bonde

Herning Løbeklub

00:29:41

Diplom

2

Thomas Rix

 

00:34:03

Diplom

3

René Kjærgaard

 

00:36:12

Diplom

4

Jesper Christiansen

Strong2Gether

00:36:16

Diplom

5

Anders Holck Hartvig

 

00:36:44

Diplom

6

Lars Auning Pedersen

 

00:36:54

Diplom

7

Christoffer Harboe

Givskud Zoo

00:37:08

Diplom

8

Morten Elwarth

Givskud GUF Motion

00:37:18

Diplom

9

Jens Madsen

 

00:38:14

Diplom

10

Torben Jensen

 

00:38:21

Diplom

11

Sebastian Spejlborg

Givskud Zoo

00:38:49

Diplom

12

Benny Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:39:33

Diplom

13

Rune Giil

Givskud Zoo

00:39:40

Diplom

14

Ole Smedegaard

 

00:39:53

Diplom

15

Peter Terkildsen

 

00:40:00

Diplom

16

Torben Endahl

Vejle IF

00:40:09

Diplom

17

Arnt Bonde Andersen

 

00:41:00

Diplom

18

Carsten Larsen

Herning Løbeklub

00:41:02

Diplom

19

Richard

Givskud Zoo

00:41:26

Diplom

20

Michael Christensen

 

00:41:48

Diplom

21

Jan Olesen

 

00:42:02

Diplom

22

KSS

Givskud Zoo

00:42:06

Diplom

23

Kim Jakobsen

 

00:42:51

Diplom

24

René Dahl

 

00:42:56

Diplom

25

Lars Karlskov

Strong2Gether

00:43:00

Diplom

26

Thorkild Bo Nielsen

Vejle IF / New Balance

00:43:23

Diplom

27

Bjarne Olsen

 

00:43:26

Diplom

28

Allan Skovbjerg

 

00:43:56

Diplom

29

Lars Engebjerg

 

00:46:37

Diplom

30

Ole Mortensen

 

00:47:24

Diplom

31

Joakim Nielsen

 

00:48:21

Diplom

32

Flemming Poder

Givskud Zoo

00:50:28

Diplom

33

Jeppe Spejlborg

 

00:51:33

Diplom

34

Michael Christiansen

 

00:51:44

Diplom

35

Thomas Roed

 

00:52:33

Diplom

36

Kenneth Nielsen

 

00:53:45

Diplom

37

Kim

Givskud Zoo

00:54:03

Diplom

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb