Resultater 2013

Pige/kvinde 1,4 km

1

Sarah Karlskov

 

00:06:54

Diplom

2

Signe Dahl

 

00:08:33

Diplom

3

Louise Dahl

 

00:08:34

Diplom

4

Mia Lindberg

 

00:08:51

Diplom

5

Emilie Kristensen

 

00:09:02

Diplom

6

Betina Kristensen

 

00:09:08

Diplom

7

Ida Oline Solgaard Nielsen

 

00:09:27

Diplom

8

Jette Lindbjerg

Givskud motion

00:09:36

Diplom

9

Hannah Lisa Dahl

 

00:09:58

Diplom

10

Lærke Dahl

 

00:10:01

Diplom

11

Lissi Christiansen

 

00:10:02

Diplom

12

Sille Christiansen

 

00:10:02

Diplom

13

Sofia Juul Nilsen

 

00:10:23

Diplom

14

Laura Østerby Sloth

 

00:10:46

Diplom

15

Marie Væver

 

00:10:48

Diplom

16

Trine Østerby Sloth

 

00:10:54

Diplom

17

Bente Jensen

 

00:11:28

Diplom

18

Mathilde Roed

 

00:13:09

Diplom

19

Amalie Stubkær Chr.

 

00:13:10

Diplom

20

Nicoline Roed

 

00:13:23

Diplom

21

Pia L C Jensen

Give Tandlægehus

00:13:58

Diplom

22

Dorthe Rønbjerg

Tømrerfirmaet AK-byg

00:14:15

Diplom

23

Karen Rønbjerg

Tømrerfirmaet AK-byg

00:15:05

Diplom

24

Vita Kviesgaard

Tømrerfirmaet AK-byg

00:15:06

Diplom

25

Marianne

Meta Mariehjemmet

00:15:42

Diplom

26

Birthe Iversen

Meta Mariehjemmet

00:16:39

Diplom

27

Anne Marie Madsen

Meta Mariehjemmet

00:16:39

Diplom

28

Astrid Lund

 

00:17:04

Diplom

29

Agnes Kristensen

Meta Mariehjemmet

00:17:53

Diplom

30

Karin Olesen

Meta Mariehjemmet

00:17:53

Diplom

31

Inga Thomsen

Meta Mariehjemmet

00:18:14

Diplom

32

Elisabeth Kristensen

Meta Mariehjemmet

00:18:17

Diplom

33

Sonja

Meta Mariehjemmet

00:18:27

Diplom

34

Pernille

Meta Mariehjemmet

00:18:30

Diplom

35

Else Johanne Olesen

Meta Mariehjemmet

00:18:30

Diplom

36

Johanne Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:18:43

Diplom

37

Dagny Mathiesen

Meta Mariehjemmet

00:18:50

Diplom

38

Emma Lind

Meta Mariehjemmet

00:18:51

Diplom

39

Marie Louise Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:18:54

Diplom

Dreng/Mand 1,4 km

1

Oliver Bjerg

 

00:06:48

Diplom

2

Mathias Lindberg

 

00:07:30

Diplom

3

Nicklas Dahl Kjær

 

00:08:00

Diplom

4

Marcus Dahl Kjær

 

00:08:30

Diplom

5

Niklas Østerby Sloth

 

00:09:54

Diplom

6

Gustav Rønbjerg

Tømrerfirmaet AK-byg

00:14:15

Diplom

7

Henry Vejle

Meta Mariehjemmet

00:15:43

Diplom

8

Johannes Jensen

 

00:17:33

Diplom

9

Brian Sloth

 

00:17:33

Diplom

10

Allan Damgård Mathiesen

Meta Mariehjemmet

00:17:38

Diplom

11

Kristian A. Toft

Meta Mariehjemmet

00:17:38

Diplom

12

Jens Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:18:26

Diplom

Pige/Kvinde 5,8 km

1

Rigmor Østerlund

Vejle-IF

00:26:19

Diplom

2

Else-Marie Jørgensen

 

00:27:37

Diplom

3

Gitte Christensen

 

00:31:18

Diplom

4

Inge Stephansen

Gadbjerg løber

00:31:19

Diplom

5

Charlotte Honoré

 

00:31:22

Diplom

6

Maria Hansen

Givskud GUF motion

00:32:26

Diplom

7

Tina Venø

Givskud GUF motion

00:33:59

Diplom

8

Erna Jørgensen

 

00:35:08

Diplom

9

Kirsten Thybo Poulsen

 

00:35:15

Diplom

10

Ane Kaps

Løb i Vorbasse

00:37:12

Diplom

11

Irene Rosendahl Olsen

Givskud GUF motion

00:38:59

Diplom

12

Irma Christensen

Give Tandlægehus

00:40:35

Diplom

13

Celina Kristensen

 

00:42:57

Diplom

14

Karoline Christiansen

 

00:42:58

Diplom

15

Line Poulsen

 

00:43:52

Diplom

Dreng/Mand 5,8 km

1

Nikolaj Bangsgaard

Team Newline

00:22:09

Diplom

2

René Kjærgaard

 

00:23:01

Diplom

3

Jens Hjort

 

00:23:14

Diplom

4

Knud Bangsgaard

Team Newline

00:24:14

Diplom

5

Poul Erik Buch

OK GORM

00:24:30

Diplom

6

Jens Svane Mikkelsen

 

00:25:35

Diplom

7

Thorkild Bo Nielsen

Vejle IF

00:26:14

Diplom

8

Lars Hansen

 

00:27:21

Diplom

9

Lars Andersen

Givskud Zoo

00:27:33

Diplom

10

Kim Simonsen

Givskud Zoo

00:27:42

Diplom

11

Richard Østerballe

Givskud Zoo

00:27:54

Diplom

12

Tobias Svane Mikkelsen

 

00:28:32

Diplom

13

Christian Frederiksen

Givskud Zoo

00:29:04

Diplom

14

Per Hannibal

Givskud Zoo

00:29:27

Diplom

15

Henrik Uhrskov

Givskud GUF motion

00:29:41

Diplom

16

Arne Kviesgaard

Tømrerfirmaet AK-byg

00:31:40

Diplom

17

Jens Nielsen

 

00:32:32

Diplom

18

Max Trærup Kaps

Løb i Vorbasse

00:34:46

Diplom

19

Troels Lundstrøm

 

00:35:15

Diplom

20

Michael Christiansen

 

00:35:51

Diplom

21

Matias Christiansen

 

00:35:52

Diplom

22

Jens Peder Petersen

Vejle If

00:39:40

Diplom

23

Gorm Reetz

 

00:43:53

Diplom

Pige/Kvinde 11,1 km

1

Nina G. Najbjerg

OK Gorm

00:49:19

Diplom

2

Gitte Høgstad

 

00:54:11

Diplom

3

Nanna Hauge

 

00:59:15

Diplom

4

Lene Lindbjerg

Givskud GUF Motion

01:02:26

Diplom

5

Inge Licht

 

01:03:24

Diplom

6

Simone Eg Vinther Nilsson

 

01:10:12

Diplom

Dreng/Mand 11,1 km

1

Carsten Larsen

HLK

00:45:42

Diplom

2

Morten Elwarth

Givskud GUF motion

00:49:22

Diplom

3

Andreas Brink

 

00:50:34

Diplom

4

Rune Clausen

Givskud Zoo

00:50:39

Diplom

5

Torben Mikkelsen

 

00:51:36

Diplom

6

Benny Stephansen

Gadbjerg løber

00:51:54

Diplom

7

Jonas Bøjgaard

 

00:52:42

Diplom

8

Torben Jensen

 

00:53:13

Diplom

9

Torben Endahl

Vejle IF

00:53:22

Diplom

10

Benny Sørensen

Løb i Vorbasse

00:54:18

Diplom

11

Jan Olesen

 

00:55:05

Diplom

12

Ole Smedegaard

 

00:55:28

Diplom

13

Rasmus Rosenberg

 

00:55:54

Diplom

14

Bjarne Olsen

Givskud GUF motion

00:59:05

Diplom

15

Thomas Hansen

Løb i Vorbasse

01:00:25

Diplom

16

Martin Mortensen

 

01:01:09

Diplom

17

Mads Nielsen

 

01:03:13

Diplom

18

Søren Eg Vinther Sørensen

 

01:03:16

Diplom

19

Kevin Nilsson

 

01:03:26

Diplom

20

Ole Mortensen

 

01:04:22

Diplom

21

Finn Hausnap

 

01:05:40

Diplom

22

Niels-Jørgen Nielsen

Løb i Vorbasse

01:05:40

Diplom

23

Kaspar Østerby Væver

 

01:06:01

Diplom

24

Asger Væver

 

01:06:01

Diplom

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb