Kender du PLUSTUR? Sikkert ikke, men det er en lidt overset mulighed for at komme med offentlig transport i weekenden og om aftenen.
I samarbejde med SpisDanmark laver Borgerforeningen en GRATIS fællesspisning med fokus på sundhed og klimavenlige ingredienser.
Du kan se filmen på Facebook. Klik her

Tag et møde med Vejle Brand og få et gavekort på 200,- til Min Købmand i Gadbjerg

Borgerforeningen

Henrik fra Vejle Brand tilbyder et møde, hvor I sammen dit/jeres forsikringsbehov og inden Henrik siger tak for mødet, har du fået en mail med dit forsikringstilbud. Et tilbud du selv kan sammenligne med din nuværende forsikring og derefter sige ja tak eller nej tak til.

Som tak for mødet, kvitterer vi med et gavekort til Min Købmand i Gadbjerg på 200 kr.

I skrivende stund er der 121 husstande i 7321 Gadbjerg, der har deres forsikringer i selskabet Vejle Brand.

Gadbjerg og Gadbjerg Borgerforening har et meget udbytterigt samarbejde med dem, hvor vort bidrag er at få dig til at sige 'ja tak' til at holde et møde med Henrik fra Vejle Brand.

På det møde gennemgår I sammen dit/jeres forsikringsbehov og inden Henrik siger tak for mødet, har du fået en mail med dit forsikringstilbud. Et tilbud du selv kan sammenligne med din nuværende forsikring og derefter sige ja tak eller nej tak til.

Som tak fordi du ville holde mødet, kvitterer vi med et gavekort til Min Købmand i Gadbjerg på 200 kr.

Hvis vi her inden nytår kan komme på 125 husstande, altså 4 mere end vi er i dag, udløser det en ekstra bonus til Gadbjerg Borgerforening, som vil blive brugt her i Gadbjerg.

Hvis du har en bekendt, der ikke er på Facebook, så fortæl gerne lige om dette tilbud.

LÆS mere HER 

Tag fat I Jens Peter på 29994500 / gadbjerg@youmail.dk eller en af de andre kontaktpersoner.

KOM NU! - 4 nye kunder inden nytårsaften - det kan Gadbjerg godt klare

Kender du PLUSTUR? Sikkert ikke, men det er en lidt overset mulighed for at komme med offentlig transport i weekenden og om aftenen.
I samarbejde med SpisDanmark laver Borgerforeningen en GRATIS fællesspisning med fokus på sundhed og klimavenlige ingredienser.
Du kan se filmen på Facebook. Klik her
Byg og bo Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Håndbold Gymnastik FDF Gadbjerg Badminton Gadbjerg Hallen Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Seniorklubben Meninghedsrådet Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Tennis Crossfitness Hjælpeforeningen Foreningens formål er at støtte den økonomiske udvikling i Gadbjerg, og sikre en fortsat udvikling samt omsætning af ejendomme i byen. Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand. Margrethe Club Margrethe Club
jyskweb