Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest på Sportspladsen
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest ved Kernen på Sportspladsen
Den årlige fugleskydning er hele sognets fest. Man behøver ikke skyde – bare mød op. Vi har borde og bænke, sodavand, øl, vin og sågar en pølsevogn. Men er du mere til at…

Tag et møde med Vejle Brand og få et gavekort på 200,- til Min Købmand i Gadbjerg

Borgerforeningen

Henrik fra Vejle Brand tilbyder et møde, hvor I sammen dit/jeres forsikringsbehov og inden Henrik siger tak for mødet, har du fået en mail med dit forsikringstilbud. Et tilbud du selv kan sammenligne med din nuværende forsikring og derefter sige ja tak eller nej tak til.

Som tak for mødet, kvitterer vi med et gavekort til Min Købmand i Gadbjerg på 200 kr.

I skrivende stund er der 121 husstande i 7321 Gadbjerg, der har deres forsikringer i selskabet Vejle Brand.

Gadbjerg og Gadbjerg Borgerforening har et meget udbytterigt samarbejde med dem, hvor vort bidrag er at få dig til at sige 'ja tak' til at holde et møde med Henrik fra Vejle Brand.

På det møde gennemgår I sammen dit/jeres forsikringsbehov og inden Henrik siger tak for mødet, har du fået en mail med dit forsikringstilbud. Et tilbud du selv kan sammenligne med din nuværende forsikring og derefter sige ja tak eller nej tak til.

Som tak fordi du ville holde mødet, kvitterer vi med et gavekort til Min Købmand i Gadbjerg på 200 kr.

Hvis vi her inden nytår kan komme på 125 husstande, altså 4 mere end vi er i dag, udløser det en ekstra bonus til Gadbjerg Borgerforening, som vil blive brugt her i Gadbjerg.

Hvis du har en bekendt, der ikke er på Facebook, så fortæl gerne lige om dette tilbud.

LÆS mere HER 

Tag fat I Jens Peter på 29994500 / gadbjerg@youmail.dk eller en af de andre kontaktpersoner.

KOM NU! - 4 nye kunder inden nytårsaften - det kan Gadbjerg godt klare

Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest på Sportspladsen
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest ved Kernen på Sportspladsen
Den årlige fugleskydning er hele sognets fest. Man behøver ikke skyde – bare mød op. Vi har borde og bænke, sodavand, øl, vin og sågar en pølsevogn. Men er du mere til at…
Byg og bo Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Margrethe Club Margrethe Club Hjælpeforeningen Foreningens formål er at støtte den økonomiske udvikling i Gadbjerg, og sikre en fortsat udvikling samt omsætning af ejendomme i byen. Crossfitness Meninghedsrådet Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand. Seniorklubben Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Gadbjerg Hallen FDF Gadbjerg Gymnastik Håndbold Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder
jyskweb