Kender du PLUSTUR? Sikkert ikke, men det er en lidt overset mulighed for at komme med offentlig transport i weekenden og om aftenen.
Henrik fra Vejle Brand tilbyder et møde, hvor I sammen dit/jeres forsikringsbehov og inden Henrik siger tak for mødet, har du fået en mail med dit forsikringstilbud. Et…
Du kan se filmen på Facebook. Klik her

SPIS SAMMEN I GADBJERG

Borgerforeningen På plakaten

I samarbejde med SpisDanmark laver Borgerforeningen en GRATIS fællesspisning med fokus på sundhed og klimavenlige ingredienser.

 

Madlavning og undervisning fra kl 15.30
Fællesspisning kl. 18.30

Vi starter med at lave mad ca. kl. 15.30 og der vil være plads til omkring 10-15 ”kokke”. Vi skal lave 5 - 6 retter. Det bliver sjovt.

Alt du skal gøre er at tilmelde dig ”kokkeholdet” på mail katjajuulnielsen@hotmail.com eller SMS på telefon 4124 6464.

Herefter serveres maden for dem, der har lyst. ALLE er velkomne. Børn og unge, familier, enlige og ældre - kom og vær med.

Der er plads til 60 personer – Så tilmelding er efter ”først til mølle”-princippet. Der bliver helt sikkert rift om pladserne, så tilmeld venligst kun dig selv og egne familiemedlemmer og giv besked, hvis I bliver forhindrede.

TILMELDING HER  

Der er mulighed for at købe drikkevarer (vand/øl/vin), men du må også gerne selv medbringe drikkevarer.

Kender du PLUSTUR? Sikkert ikke, men det er en lidt overset mulighed for at komme med offentlig transport i weekenden og om aftenen.
Henrik fra Vejle Brand tilbyder et møde, hvor I sammen dit/jeres forsikringsbehov og inden Henrik siger tak for mødet, har du fået en mail med dit forsikringstilbud. Et…
Du kan se filmen på Facebook. Klik her
Byg og bo Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Håndbold Gymnastik FDF Gadbjerg Badminton Gadbjerg Hallen Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Seniorklubben Meninghedsrådet Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Tennis Crossfitness Hjælpeforeningen Foreningens formål er at støtte den økonomiske udvikling i Gadbjerg, og sikre en fortsat udvikling samt omsætning af ejendomme i byen. Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand. Margrethe Club Margrethe Club
jyskweb