Gadbjerg Løbet 2019

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1,1 KM

       

Piger 0 - 14 år

       

1

Elena Stanciu

Karlskov friskole

07:14

Diplom

2

Kirstine Wihrs Unnerup

FDF Gadbjerg

07:39

Diplom

3

Alma Rosenberg

FDF Gadbjerg

07:44

Diplom

4

Karoline Wihrs Unnerup

FDF Gadbjerg

07:59

Diplom

5

Alichia Hestbech

FDF Gadbjerg

08:06

Diplom

6

Isabella Jul

 

08:12

Diplom

7

Sarah Dahl

 

08:12

Diplom

8

Dicte Korsgaard Nielsen

FC GOG

08:26

Diplom

9

Camilla Skov Kristensen

FDF Gadbjerg

10:46

Diplom

10

Silje Skovbjerg

Meta Mariehjemmet

11:23

Diplom

11

Carmen Nielsen

Meta Mariehjemmet

12:29

Diplom

12

Augusta Jensen

 

13:14

Diplom

13

Marie Hansen

Meta Mariehjemmet

19:42

Diplom

Kvinder

       

1

Mariana Alina Stanciu

Karlskov friskole

07:24

Diplom

2

Iben Thomsen

 

08:33

Diplom

3

Kristina Tranholm

Meta Mariehjemmet

09:49

Diplom

4

Camilla Jul

 

10:01

Diplom

5

Christine Højgaard

FDF Gadbjerg

10:46

Diplom

6

Birthe Iversen

Meta Mariehjemmet

11:23

Diplom

7

Hanne Christensen

Meta Mariehjemmet

12:32

Diplom

8

Tanja Düring Lindeneg

 

12:32

Diplom

9

Anna Laugesen

Meta Mariehjemmet

12:55

Diplom

10

Marlene Nielsen

Meta Mariehjemmet

13:00

Diplom

11

Gerda Nielsen

Meta Mariehjemmet

13:01

Diplom

12

Pia Jensen

 

13:14

Diplom

13

Dorthe Hansen

 

13:47

Diplom

14

Liane Hansen Boisen

FC GOG

13:48

Diplom

15

Gerda Refsing

Meta Mariehjemmet

14:12

Diplom

16

Else Hanne Hansen

Meta Mariehjemmet

14:13

Diplom

17

Heidi Brun

Meta Mariehjemmet

14:15

Diplom

18

Else Pedersen

Meta Mariehjemmet

14:17

Diplom

19

Susanne Bo Hansen

Meta Mariehjemmet

14:35

Diplom

20

Ida Kristiansen

Meta Mariehjemmet

14:40

Diplom

21

June Rosted

Meta Mariehjemmet

14:50

Diplom

22

Sanne Düring Lindeneg

 

16:23

Diplom

23

Kathrine Nielsen

Meta Mariehjemmet

16:26

Diplom

24

Hanne Sejerslev

Meta Mariehjemmet

16:28

Diplom

25

Lena Nielsen

Meta Mariehjemmet

16:31

Diplom

26

Jette Olesen

Meta Mariehjemmet

16:31

Diplom

27

Bettina Schmidt Olesen

Meta Mariehjemmet

16:31

Diplom

28

Betina Kristensen

Meta Mariehjemmet

16:53

Diplom

29

Maren Pedersen

Meta Mariehjemmet

16:54

Diplom

30

Lene Nielsen

Meta Mariehjemmet

17:36

Diplom

31

Edith Ehmsen

Meta Mariehjemmet

17:37

Diplom

32

Britta Sørensen

Meta Mariehjemmet

17:37

Diplom

33

Lene Laugesen

Meta Mariehjemmet

17:53

Diplom

34

Birthe Nørregaard

Meta Mariehjemmet

17:53

Diplom

35

Eva Rasmussen

Meta Mariehjemmet

17:58

Diplom

36

Marie Bruun Hansen

Meta Mariehjemmet

18:03

Diplom

37

Ida Hansen

Meta Mariehjemmet

19:44

Diplom

38

Katrine Hansen

Meta Mariehjemmet

19:45

Diplom

39

Tina Haarnagel

Meta Mariehjemmet

19:47

Diplom

40

Gretha Nielsen

Meta Mariehjemmet

28:18

Diplom

Drenge 0 - 14 år

       

1

Viltor-Filip Seeensig

Meta Mariehjemmet

06:49

Diplom

2

Thomas Korsgaard Nielsen

FC GOG

07:05

Diplom

3

Tristan Schmidt Olesen

Meta Mariehjemmet

07:23

Diplom

4

Matthias Franch Bjerregård

 

07:27

Diplom

5

Andreas Andresen

FDF Gadbjerg

07:28

Diplom

6

Kasper Keith

 

08:32

Diplom

7

Adam Keith

 

08:33

Diplom

8

Jasper Düring Lindeneg

 

08:36

Diplom

9

Tristan Jul

 

10:01

Diplom

10

Thomas Skov Kristensen

FDF Gadbjerg

10:35

Diplom

11

Valdemar Steensig

Meta Mariehjemmet

16:47

Diplom

12

Emil Brun

Meta Mariehjemmet

17:53

Diplom

Mænd

       

1

Kurt Pedersen

 

07:09

Diplom

2

Niels Peter Nielsen

FC GOG

08:39

Diplom

3

Henry Stephansen

Meta Mariehjemmet

08:54

Diplom

4

Peter Nielsen

FDF Gadbjerg

09:06

Diplom

5

Erik Jul

 

09:16

Diplom

6

Nassim

Meta Mariehjemmet

12:45

Diplom

7

Mads Brun

Meta Mariehjemmet

12:55

Diplom

8

Hans Bruun Hansen

Meta Mariehjemmet

12:56

Diplom

9

Peter Laugesen

Meta Mariehjemmet

12:56

Diplom

10

Ejnar Højgaard

Meta Mariehjemmet

14:18

Diplom

11

Kristian Larsen

Meta Mariehjemmet

14:35

Diplom

12

Gunnar Kristensen

Meta Mariehjemmet

14:38

Diplom

13

Preben Tranhom

Meta Mariehjemmet

16:47

Diplom

14

Erik Osvald Nielsen

Meta Mariehjemmet

17:28

Diplom

15

Ib Sørensen

Meta Mariehjemmet

17:29

Diplom

16

Nis Juhl

Meta Mariehjemmet

17:29

Diplom

17

Bjarne Nielsen

Meta Mariehjemmet

17:30

Diplom

18

Hans Christian Brun

Meta Mariehjemmet

18:03

Diplom

19

Niels Pedersen

Meta Mariehjemmet

18:26

Diplom

20

Ole Rasmusen

Meta Mariehjemmet

18:58

Diplom

21

Laurits Hansen

Meta Mariehjemmet

19:42

Diplom

4,2 KM

       

Piger 0 - 14 år

       

1

Sille Hagensen

FC GOG

21:00

Diplom

2

Silje Christiansen

 

23:14

Diplom

3

Stella Have Dohn

FDF Gadbjerg

24:18

Diplom

4

Mathilde Petersen

 

24:39

Diplom

5

Anna Møller

FC GOG

24:54

Diplom

6

Karla Tegewaldt

Karlskov friskole

25:13

Diplom

7

Mette Line Hald

Karlskov friskole

25:13

Diplom

8

Rose Larsen

FC GOG

26:24

Diplom

9

Alma Møller

FC GOG

26:24

Diplom

10

Victoria Amlund Thygesen

Karlskov friskole

27:03

Diplom

11

Laura Kunz

FC GOG

27:26

Diplom

12

Ida Friis Anker

Karlskov friskole

27:42

Diplom

13

Julie Møbjerg

Team Sdr. Omme IF

27:43

Diplom

14

Chanel Grønkjær

FC GOG

27:44

Diplom

15

Martine My Tornvig

FC GOG

27:44

Diplom

16

Emma Thychosen

FC GOG

27:44

Diplom

17

Ida T. Pedersen

FC GOG

27:49

Diplom

18

Vera Have Dohn

FDF Gadbjerg

27:50

Diplom

19

Lærke Pedersen

FC GOG

27:56

Diplom

20

Lærke Dahl

FC GOG

28:34

Diplom

21

Maja Lisa Dahl

 

28:34

Diplom

22

Ida Korsgaard Nielsen

FC GOG

28:36

Diplom

23

Johanne A Tholstrup

FC GOG

28:48

Diplom

24

Emilie Hansen

Karlskov friskole

28:49

Diplom

25

Nora Jessen

Karlskov friskole

29:17

Diplom

26

Caroline Lunøe

FC GOG

29:25

Diplom

27

Emilie Kristensen

Meta Mariehjemmet

29:36

Diplom

28

Signe Dahl

FC GOG

29:39

Diplom

29

Sofie Ibsen

FC GOG

30:16

Diplom

30

Josefine Lunøe

FC GOG

30:32

Diplom

31

Emma Hansen

Karlskov friskole

31:27

Diplom

32

Sofie Gjødsbøl

Karlskov friskole

31:27

Diplom

33

Emma Winther

Karlskov friskole

31:28

Diplom

34

Ea Venø

Team Sdr.Omme IF

31:40

Diplom

35

Freja V. Pedersen

Karlskov friskole

33:55

Diplom

36

Vicky Holst Sørensen

 

34:15

Diplom

37

Malou Lindberg

 

34:29

Diplom

38

Martha Andersen

FC GOG

34:43

Diplom

39

Vilda Juhl Christensen

FC GOG

36:55

Diplom

40

Maja Ryborg Nass

FC GOG

36:58

Diplom

41

Mathilde Norup Madsen

FDF Gadbjerg

37:45

Diplom

42

Christine Falkenberg

FDF Gadbjerg

38:02

Diplom

43

Hannah Dahl

FDF Gadbjerg

38:03

Diplom

44

Johanne Nissen Andersen

FDF Gadbjerg

42:03

Diplom

45

Nanna Larsen

FDF Gadbjerg

42:03

Diplom

46

Cecilie B. Jensen

FDF Gadbjerg

42:04

Diplom

47

Thinka Juhl Christensen

FC GOG

43:40

Diplom

48

Sofie Dahl

 

46:30

Diplom

49

Isabella Foldbjerg Hansen

FC GOG

51:50

Diplom

Kvinder

       

1

Kathrine Rosenberg

 

23:54

Diplom

2

Eva Sørensen

 

23:58

Diplom

3

Karina Millin Døssing

Karlskov friskole

24:36

Diplom

4

Gitte Christensen

 

24:54

Diplom

5

Trine T. Pedersen

FC GOG

24:55

Diplom

6

Gertrud Jessen

Karlskov friskole

24:56

Diplom

7

Trine Mols Bonde

 

25:48

Diplom

8

Julie Dahl Nielsen

 

26:44

Diplom

9

Randi Leanette Eskildsen

 

26:53

Diplom

10

Cecilie Knudsen

 

27:09

Diplom

11

Annemette Z.madsen

 

27:10

Diplom

12

Kirsten Thybo Poulsen

Thyregod løbeklub

27:17

Diplom

13

Mona Kunz

FC GOG

27:26

Diplom

14

Mia Hauptmann

 

27:55

Diplom

15

Celina Kristensen

Meta Mariehjemmet

27:55

Diplom

16

Anja V. Pedersen

Karlskov friskole

28:09

Diplom

17

Janni Kjærgaard

 

28:20

Diplom

18

Tanja Küth

Hejnsvig Runners

28:34

Diplom

19

Loa Blok Egsgaard

Too god to go

28:45

Diplom

20

Karen Pedersen

Karlskov friskole

29:17

Diplom

21

Sofie Damgaard Andreasen

Karlskov friskole

29:18

Diplom

22

Camila Kristensen

Meta Mariehjemmet

29:36

Diplom

23

Linda Husballe

 

29:44

Diplom

24

Lærke Frederikke Kyed

Givskud Zoo

30:06

Diplom

25

Lykke Leander

Givskud Zoo

30:06

Diplom

26

Nana Lunøe

FC GOG

30:32

Diplom

27

Erna Algren

Meta Mariehjemmet

30:34

Diplom

28

Anita Dahl Nielsen

 

31:46

Diplom

29

Helle A Tolstrup

FC GOG

32:11

Diplom

30

Susanne Petersen

Too god to go

33:14

Diplom

31

Lone Lincoln Steffensen

 

33:14

Diplom

32

Kirsten Tofte Jensen

Too god to go

33:37

Diplom

33

Trine Ellegaard

Karlskov friskole

34:04

Diplom

34

Lone Hagensen

FC GOG

34:43

Diplom

35

Lissy Donslund

Hejnsvig Runners

34:57

Diplom

36

Anny Blok Poulsen

Too god to go

35:00

Diplom

37

Karla Bekke Marcussen

 

37:29

Diplom

38

Karin Herlev

 

37:30

Diplom

39

Mie Petersen

 

38:51

Diplom

40

Rikke Christiansen

 

39:05

Diplom

41

Pernille Rise

 

39:17

Diplom

42

Bodil Johanne Solgaard

FDF Gadbjerg

40:56

Diplom

43

Alette Juhl Mathiassen

 

43:47

Diplom

44

Thea Juhl Christensen

FC GOG

43:47

Diplom

45

Onnicha Hestbech

FDF Gadbjerg

44:01

Diplom

46

Karen Margrethe Clemmensen

DJS Idræt

44:01

Diplom

47

Lotte Winther

DJS Idræt

44:32

Diplom

48

Karina Dahl

 

46:32

Diplom

49

Benedicte Munk

FDF Gadbjerg

47:05

Diplom

50

Anne Sofie Solgaard

FDF Gadbjerg

47:06

Diplom

51

Jette Munk

FDF Gadbjerg

47:09

Diplom

Drenge 0 - 14 år

       

1

Sebastian Svane

 

20:58

Diplom

2

Nicklas Blok Sølund Petersen

FC GOG

21:31

Diplom

3

Rasmus Spang Lund Hansen

FC GOG

21:58

Diplom

4

Valdemar Holst Sørensen

 

22:06

Diplom

5

Rasmus Christensen

Karlskov friskole

22:34

Diplom

6

Aske Mølgaard Have Dohn

FDF Gadbjerg

22:47

Diplom

7

Toke Dahl

FDF Gadbjerg

23:11

Diplom

8

Frederik Hedegaard

Karlskov friskole

23:13

Diplom

9

Lucas Guldahl Lund

FC GOG

24:11

Diplom

10

Nicki Spang Lund Hansen

FC GOG

24:11

Diplom

11

Patrik Sonne Thyregod

FC GOG

24:14

Diplom

12

Julius Schnedler Pedersen

FC GOG

24:15

Diplom

13

Aske Thomsen

Karlskov friskole

24:33

Diplom

14

Christian Dahl Nielsen

FC GOG

24:39

Diplom

15

Elias Küth

Hejnsvig Runners

25:01

Diplom

16

Noah B. S. Petersen

FC GOG

25:39

Diplom

17

William S. Thyregod

FC GOG

25:40

Diplom

18

Patrick Christensen

 

27:19

Diplom

19

Markus Dahl

 

27:37

Diplom

20

Joseph Hashi

FDF Gadbjerg

27:53

Diplom

21

Lasse Christiansen

 

28:26

Diplom

22

Marcus Hammer Lange

Meta Mariehjemmet

28:53

Diplom

23

Mikkel Jensen

 

29:13

Diplom

24

Oskar Kyed Husballe

FC GOG

31:24

Diplom

25

Oskar B. S. Petersen

FC GOG

38:45

Diplom

26

Asbjørn Andreasen

FDF Gadbjerg

38:48

Diplom

Mænd

       

1

Hans Rasmussen

 

16:14

Diplom

2

Lars Andersen Lindbjerg

Givskud Zoo

16:14

Diplom

3

Uffe Iversen

 

16:32

Diplom

4

Søren H. Mikkelsen

Seriøs og Specifik Træning

17:19

Diplom

5

William Møberg Andersen

Givskud Zoo

17:57

Diplom

6

Malthe Thomsen

Karlskov friskole

18:11

Diplom

7

Jacob Søndermark

Givskud Zoo

19:59

Diplom

8

Brian Møller

FC GOG

21:00

Diplom

9

Michael Andreassen

 

21:05

Diplom

10

Palle Petersen

FC GOG

23:12

Diplom

11

Mikael Christiansen

 

23:15

Diplom

12

Ulrik Christensen

FC GOG

23:15

Diplom

13

Preben Nielsen

 

24:09

Diplom

14

Carsten Knudsen

 

24:51

Diplom

15

Jørgen Arndal Nielsen

 

25:51

Diplom

16

Karsten Petersen

Too god to go

26:38

Diplom

17

Søren Christensen

Meta Mariehjemmet

28:36

Diplom

18

Dan Hammer

Meta Mariehjemmet

28:55

Diplom

19

Ulrik Jensen

 

29:15

Diplom

20

Jacob Lunøe

FC GOG

29:25

Diplom

21

Rene Dahl

FC GOG

29:39

Diplom

22

Frank Venø

Team Sdr. Omme IF

31:40

Diplom

23

Michael Dam Jensen

 

32:43

Diplom

24

Peter Kristensen

Meta Mariehjemmet

32:47

Diplom

25

Allan Martinsen

FC GOG

34:16

Diplom

26

Leif Lindberg

 

34:30

Diplom

27

Søren Solgaard

FDF Gadbjerg

40:55

Diplom

28

Jørn Dahl

 

46:33

Diplom

29

Joakim Nielsen

FDF Gadbjerg

47:10

Diplom

30

Tonny Hansen

 

51:51

Diplom

8,8 KM

       

Piger 0 - 14 år

       

1

Lisa Maria Hald

Karlskov friskole

54:13

Diplom

2

Alberte Dahl Nielsen

FC GOG

56:44

Diplom

3

Stina Juul Nielsen

FC GOG

1:06:37

Diplom

4

Thea Fuglsig Lauridsen

FC GOG

1:20:27

Diplom

5

Nikoline Roed

 

1:20:27

Diplom

Kvinder

       

1

Nina Germann Najbjerg

OK Gorm

37:55

Diplom

2

Ann Cathrine Larsen

 

45:17

Diplom

3

Anni Terkildsen

Hejnsvig Runners

45:56

Diplom

4

Rikke Schouborg

Givskud Zoo

46:33

Diplom

5

Anja Christiansen

Juelsminde Runners

47:47

Diplom

6

Heidi Topp

Atletica

49:07

Diplom

7

Marlene Henriksen

 

49:08

Diplom

8

Gitte Møller

FC GOG

50:16

Diplom

9

Louise Dahl

DJS Idræt

53:39

Diplom

10

Ulla Holm

 

53:39

Diplom

11

Gitte Møbjerg

Team Sdr. Omme IF

54:01

Diplom

12

Rebekka Rasmussen

Runners DK Vejle

55:11

Diplom

13

Martine Ulstrup

Givskud Zoo

57:05

Diplom

14

Katja Juul Nielsen

 

57:34

Diplom

15

Linda Brandt Christiansen

 

58:40

Diplom

16

Mai Helbl

Runners DK Horsens

58:43

Diplom

17

Malene Gjødsbøl

Karlskov friskole

58:59

Diplom

18

Laila Skovbjerg

Runners Hammerum

1:01:00

Diplom

19

Gitte Skovholm

Juelsminde Runners

1:03:13

Diplom

20

Helle Gjødsbøl

Karlskov friskole

1:04:45

Diplom

21

Louise Lomholt

 

1:06:08

Diplom

22

Maja Schmidt

Karlskov friskole

1:08:11

Diplom

23

Noa Ringgaard Sørensen

Karlskov friskole

1:08:11

Diplom

24

Emma V. Pedersen

Karlskov friskole

1:08:11

Diplom

Drenge 0 - 14 år

       

1

Lucas Küth

Hejnsvig Runners

46:04

Diplom

2

Jonas Küth

Hejnsvig Runners

46:05

Diplom

3

Tobias Thornvig Pedersen

FC GOG

46:30

Diplom

4

Viktor Blom Mikkelsen

 

49:33

Diplom

5

Magnus Daae Germansen

 

49:33

Diplom

6

Mathias Lindberg

FC GOG

54:52

Diplom

7

Victor Skovbjerg

Runners Hammerum

1:00:58

Diplom

8

Tobias Lund Fischer

 

1:04:02

Diplom

9

Benjamin Larsen

FDF Gadbjerg

1:04:07

Diplom

Mænd

       

1

Anders Bonde

 

34:05

Diplom

2

Toke Seir

 

38:13

Diplom

3

Ole Thomsen

 

39:12

Diplom

4

Rune Giil Clausen

Givskud Zoo

39:42

Diplom

5

Morten Elwarth

Givskud motion

40:04

Diplom

6

Kristoffer Hansen

Karlskov friskole

43:28

Diplom

7

Brian Borg

 

43:36

Diplom

8

Kim Skalborg Simonsen

Givskud Zoo

43:52

Diplom

9

Nikolaj Hansen

Karlskov friskole

44:09

Diplom

10

Rasmus Villadsen

Karlskov friskole

44:17

Diplom

11

Carsten Larsen

 

45:18

Diplom

12

Johannes Skovholm

Juelsminde Runners

46:06

Diplom

13

Michael Kristensen

 

46:32

Diplom

14

Marco Nass

Givskud motion

47:13

Diplom

15

Brian Venø

Billund Løbeklub

47:30

Diplom

16

Simon Thygesen

Karlskov friskole

47:40

Diplom

17

Flemming Østergaard

Team Sdr. Omme IF

47:45

Diplom

18

Kim Borg

 

48:52

Diplom

19

Bjarne Olsen

 

48:57

Diplom

20

Jonas Koldbek

Givskud Zoo

49:55

Diplom

21

Knud Hansen

 

50:27

Diplom

22

Thorkild Bo

 

51:57

Diplom

23

Jacobo Venø

Billund Løbeklub

53:00

Diplom

24

Lars Jensen

 

53:39

Diplom

25

Anders Poulsen

Karlskov friskole

57:10

Diplom

26

Allan Skovbjerg

Runners Hammerum

1:01:00

Diplom

27

Finn Axel Kring

 

1:04:51

Diplom

28

Jens Nielsen

 

1:06:38

Diplom

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb