Resultatliste 1.4 km piger

Placering NavnKlub                  Tid
1Pedersen,Anja Nørupvej 07:55 + 00:00
2Ulletved,Sille Ikke på hold 08:00 + 00:05
3Mikkelsen,Liv H. HLLH 08:14 + 00:19
4Nørgaard Olsen,Kamma Ikke på hold 08:42 + 00:47
5Christensen,Cecilie Ikke på hold 09:10 + 01:15
6Jakobsen,Linea Ikke på hold 09:53 + 01:58
7Jakobsen,Laura Ikke på hold 10:23 + 02:28
8Sloth,Laura Refshaven 10:32 + 02:37
9Pedersen,Trine Ikke på hold 11:38 + 03:43
10Hansen,Nadja Ikke på hold 12:12 + 04:17
11Væver,Marie Refshaven 12:31 + 04:36
12Dahl,Hannah Lisa NOTEAM 13:13 + 05:18
13Jensen,Elena Refshaven 14:08 + 06:13
14Dahl,Lærke DJS Jelling 14:40 + 06:45
14Dahl,Signe DJS Jelling 14:40 + 06:45
16Juul Nielsen,Sofia Nørupvej 14:46 + 06:51
17Rauff,Mia Maribo Riis Plejehjem 15:38 + 07:43
18Rauff,Line Maribo Riis Plejehjem 16:07 + 08:12
19Christensen,Josephine Ikke på hold 18:25 + 10:30
20Venø,Emilie Ikke på hold 19:41 + 11:46
21Pedersen,Ida Ikke på hold 28:21 + 20:26

Resultatliste 1.4 km damer

Placering NavnKlub                  Tid
1Lund Christoffersen,Moni Refshaven 08:22 + 00:00
2Mikkelsen,Kirsten HLLH 08:33 + 00:11
3Dahl,Jutta Ikke på hold 09:32 + 01:10
4Sloth,Trine Refshaven 10:34 + 02:12
5Pedersen,Conny Ikke på hold 11:40 + 03:18
6Væver,Mette Refshaven 12:34 + 04:12
7Andersen,Jette NOTEAM 13:16 + 04:54
8Jensen,Nina Refshaven 14:02 + 05:40
9Pedersen,Bodil Nørupvej 14:16 + 05:54
10Juul Nielsen,Katja Nørupvej 14:48 + 06:26
11Dahl,Anita NOTEAM 14:53 + 06:31
12Kviesgaard,Vita Ikke på hold 19:40 + 11:18
13Venø,Lisbeth Ikke på hold 19:41 + 11:19
14Christoffeersen,Anette Refshaven 20:30 + 12:08
15Jensen,Bente Refshaven 20:35 + 12:13
16Eriksen,Kirsten Riis Plejehjem 22:22 + 14:00
17Buhl,Jytte Riis Plejehjem 22:25 + 14:03
18Madsen,Grete Riis Plejehjem 23:08 + 14:46
19Nielsen,Ulla Riis Plejehjem 23:11 + 14:49
20Iversen,Ruth Riis Plejehjem 27:04 + 18:42
21,Ulla Riis Plejehjem 27:27 + 19:05
22Jensen,Eva Riis Plejehjem 27:30 + 19:08
23Johansen,Kirsten Riis Plejehjem 27:33 + 19:11
24Hauge,Vita Riis Plejehjem 27:38 + 19:16
25Knudsen,Kristina Ikke på hold 28:23 + 20:01
26Pedersen,Anna Grethe Riis Plejehjem 28:27 + 20:05
27Rauff,Susanne Riis Plejehjem 28:29 + 20:07
28Jeppesen,Lena Riis Plejehjem 29:13 + 20:51
29Worm,Anne Marie Riis Plejehjem 29:40 + 21:18
30Mogensen,Henriette Riis Plejehjem 29:50 + 21:28
31Malund,Anja Riis Plejehjem 30:09 + 21:47

Resultatliste 1.4 km drenge

Placering NavnKlub                  Tid
1Christensen,Oliver Ikke på hold 09:14 + 00:00
2Pedersen,Anders Nørupvej 09:27 + 00:13
3Kirkeby,Benjamin Ikke på hold 09:34 + 00:20
4Jensen,Johan Refshaven 09:40 + 00:26
5Nørgaard Olsen,Thor Ikke på hold 10:12 + 00:58
6Lundstrøm,Troels Ikke på hold 10:16 + 01:02
7Boysen Andersen,Peter Ikke på hold 10:20 + 01:06
8Simonsen,Glenn Ikke på hold 10:45 + 01:31
9Ulletved,Kasper Ikke på hold 11:05 + 01:51
10Jensen,Esben Refshaven 11:10 + 01:56
11Sloth,Niklas Refshaven 20:37 + 11:23
12Pedersen,Tobias Ikke på hold 28:46 + 19:32
13Malund,Malte Riis Plejehjem 30:10 + 20:56
DNSMalund,Matias Riis Plejehjem

Resultatliste 1.4 km mænd

Placering NavnKlub                  Tid
1Møller,Kim AAIG Åbenrå 06:44 + 00:00
2Christensen,Flemming Ikke på hold 09:16 + 02:32
3Skovgaard,Villy Ikke på hold 09:38 + 02:54
4Olesen,Svend Erik Ikke på hold 10:19 + 03:35
5Ulletved,Morten Ikke på hold 11:10 + 04:26
6Jensen,Henrik Refshaven 11:15 + 04:31
7Hansen,Lars Ikke på hold 12:12 + 05:28
8Jacobsen,Henning Ikke på hold 12:38 + 05:54
9Dahl,René DJS Jelling 14:45 + 08:01
10Christensen,Frederik Kock Ikke på hold 14:54 + 08:10
11Vesterholm,Kristian NOTEAM 14:56 + 08:12
12Hansen,Simon Ikke på hold 14:57 + 08:13
13Jensen,Tom Rosenlund NOTEAM 14:59 + 08:15
13Pedersen,Michael NOTEAM 14:59 + 08:15
15Paulsen,Lars Riis Plejehjem 15:31 + 08:47
16Jensen,Johannes Refshaven 20:49 + 14:05
17Lund,Jens Refshaven 20:56 + 14:12
18Jeppesen,Martin Riis Plejehjem 21:56 + 15:12
19Feldfoss,Mogens Riis Plejehjem 22:03 + 15:19
20Møller,Torben Riis Plejehjem 22:06 + 15:22
21,Kim Riis Plejehjem 22:07 + 15:23
22Jensen,Torben Dam Riis Plejehjem 26:58 + 20:14
23Jensen,Mogens Riis Plejehjem 27:35 + 20:51
24,Gert Riis Plejehjem 28:04 + 21:20
25Pedersen,Brian Ikke på hold 28:44 + 22:00
26,Hans Jørgen Riis Plejehjem 29:12 + 22:28
27Larsen,Paul Henning Riis Plejehjem 29:49 + 23:05
28Malund,Jens Riis Plejehjem 29:55 + 23:11

Resultatliste 4.2 km piger

Placering NavnKlub                  Tid
1Lund Christoffersen,Rina Refshaven 25:08 + 00:00
2Bonde,Julie NOTEAM 25:45 + 00:37
3Vraa,Emma Ikke på hold 28:33 + 03:25
4Ulletved,Kira Ikke på hold 29:25 + 04:17

Resultatliste 4.2 km damer

Placering NavnKlub                  Tid
1Brodersen,Kathrine Ikke på hold 21:43 + 00:00
2Johansen,Gitte Ikke på hold 23:42 + 01:59
3Nim,Marianne Ikke på hold 23:48 + 02:05
4Boysen Andersen,Connie Ikke på hold 24:10 + 02:27
5Fyhn,Rikke Ikke på hold 24:25 + 02:42
6Olesen,Sarah Ikke på hold 24:27 + 02:44
7Christensen,Gitte Ikke på hold 24:42 + 02:59
8Stefansen,Inge NOTEAM 24:45 + 03:02
9B.,Anette DJS Jelling 25:21 + 03:38
10Mikkelsen,Gry H. HLLH 27:46 + 06:03
11Christensen,Irma NOTEAM 27:48 + 06:05
12Dahl,Louise DJS Jelling 28:14 + 06:31
13Nielsen,Birte Ikke på hold 29:00 + 07:17
14Rasmussen,Lone Rohde NOTEAM 29:29 + 07:46
15Ulletved,Carola Ikke på hold 29:31 + 07:48
16Häuser,Jonna DJS Jelling 29:57 + 08:14
17Pedersen,Betina NOTEAM 30:11 + 08:28
18Voldbby,Lis Ikke på hold 30:12 + 08:29
19Vraa,Mette Ikke på hold 30:33 + 08:50
20Kærgaard,Karen NOTEAM 31:02 + 09:19
21Glerup,Trine Brande Motion 32:22 + 10:39
22Nielsen,Maria Brande Motion 32:26 + 10:43
23Carlsen,Ana Marie Ikke på hold 33:05 + 11:22
24Spøer,Kirsten NOTEAM 33:20 + 11:37
25Kristensen,Lene NOTEAM 34:28 + 12:45
26Mogensen,Anna Brande Motion 34:48 + 13:05
27Kjær Duch,Dorte Ikke på hold 39:36 + 17:53
DNSChristensen,Camille Ikke på hold

Resultatliste 4.2 km drenge

Placering NavnKlub                  Tid
1Bangsgaard,Nikolaj Ikke på hold 18:05 + 00:00
2Stut,Frederik NOTEAM 23:23 + 05:18
3Christensen,Nikolaj Ikke på hold 23:28 + 05:23
4Voldby,Mads Ikke på hold 29:00 + 10:55
5Kristensen,Lucas Ikke på hold 34:12 + 16:07
5Klausholm,Casper Ikke på hold 34:12 + 16:07

Resultatliste 4.2 km mænd

Placering NavnKlub                  Tid
1Aalling,Henrik BCK Løb 15:46 + 00:00
2Bangsgaard,Knud Ikke på hold 16:07 + 00:21
3Hartmann,Michael BCK Løb 17:31 + 01:45
4Mikkelsen,Søren H. HLLH 17:44 + 01:58
5Nim,Kasper Ikke på hold 17:52 + 02:06
6Tinghus,Christoffer NOTEAM 18:02 + 02:16
7Hansen,Marius Ikke på hold 18:36 + 02:50
8Jacobsen,Rasmus Palmelund Ikke på hold 18:44 + 02:58
9Olesen,Jesper Ikke på hold 18:54 + 03:08
10Iversen,Uffe Ikke på hold 19:35 + 03:49
11Stefansen,Benny NOTEAM 19:42 + 03:56
12B,Søren DJS Jelling 20:33 + 04:47
13Dahl,Søren NOTEAM 20:36 + 04:50
14Grothe,Jens Ikke på hold 20:41 + 04:55
15Hauge Nielsen,John DJS Jelling 21:01 + 05:15
16Krogholm,Steven Ikke på hold 22:05 + 06:19
17Iversen,Niels Ikke på hold 22:35 + 06:49
18Häuser,Ulrik DJS Jelling 23:27 + 07:41
19Nim,Svend Erik Ikke på hold 23:32 + 07:46
20Johansen,Matinus Riis Plejehjem 24:00 + 08:14
21Jakobsen,Uffe Ikke på hold 24:29 + 08:43
22Roed,Thomas Ikke på hold 25:02 + 09:16
23Sørensen,Søren DJS Jelling 25:05 + 09:19
24Nielsen,Jan Kjær Ikke på hold 26:16 + 10:30
25Kviesgaard,Arne Ikke på hold 27:03 + 11:17
26Dahl,Peter Ikke på hold 28:08 + 12:22
27Petersen,Jens Peder Ikke på hold 28:09 + 12:23
28Jul,Børge NOTEAM 28:11 + 12:25
29Andersen,Søren Ikke på hold 28:16 + 12:30
30Jensen,Leif Ikke på hold 29:44 + 13:58

Resultatliste 8.8 km damer

Placering NavnKlub                  Tid
1Germann Najbjerg,Nina Ikke på hold 40:37 + 00:00
2Lynge,Marianne Ikke på hold 42:29 + 01:52
3Svane,Liv NOTEAM 42:56 + 02:19
4Pinholt,Lene Ikke på hold 42:57 + 02:20
5Ovesen,Helle Brande Motion 44:58 + 04:21
6Nielsen,Jytte HLLH 45:09 + 04:32
7Skødebjerg Gustafsson,Linnéa Ikke på hold 45:22 + 04:45
8Tving,Marianne NOTEAM 46:09 + 05:32
9Søjborg,Tanja Ikke på hold 47:03 + 06:26
10Boutrup,Hanne Ikke på hold 50:02 + 09:25
11Johansen,Marianne Brande Motion 50:45 + 10:08
12Rostbøll Bitsch,Rikke Ikke på hold 51:20 + 10:43
13Olesen,Birte NOTEAM 51:50 + 11:13
14Seepä,Anja Ikke på hold 54:48 + 14:11
15Enemark,Kirsten Ikke på hold 54:55 + 14:18
16Larsen,Anne Dorthe Ikke på hold 55:22 + 14:45
17Møller,Britt NOTEAM 55:52 + 15:15
18Mølsted,Jette Brande Motion 56:01 + 15:24
19Dahm,Anne Mette NOTEAM 56:40 + 16:03
20Jørrald,Lise Ikke på hold 59:51 + 19:14
21Topp,Jane Brande Motion 1:00:53 + 20:16
22Nielsen,Birgit Brande Motion 1:00:56 + 20:19
23Velling,Birgitte Brande Motion 1:01:01 + 20:24
DNSHyldahl,Lone Ikke på hold

Resultatliste 8.8 km drenge

Placering Navn Klub                  Tid
1Stefansen,Thomas NOTEAM 41:55 + 00:00
2Ulvbjerg,Esben Ikke på hold 47:35 + 05:40
3Kristensen,Simon Ikke på hold 55:07 + 13:12
4Væver,Asger Refshaven 58:45 + 16:50

Resultatliste 8.8 km mænd

Placering Navn Klub                  Tid
1Bonde,Anders NOTEAM 33:32 + 00:00
2Jensen,Rene NOTEAM 33:39 + 00:07
3Sand,Michael NOTEAM 36:08 + 02:36
4Siggaard,Tonny Ikke på hold 36:10 + 02:38
5Jakobsen,Poul Arne Ikke på hold 38:19 + 04:47
6Binder,Ole Ikke på hold 38:25 + 04:53
7Schurmann,Christoffer NOTEAM 38:56 + 05:24
8Mikkelsen,Torben B. Ikke på hold 39:08 + 05:36
9Ahlborg,Preben Ikke på hold 40:07 + 06:35
10Germann,Søren NOTEAM 40:14 + 06:42
11Venø,Frank Ikke på hold 40:20 + 06:48
12Hindkjær,Finn Brande Motion 40:43 + 07:11
13Broch,Martin Ikke på hold 40:56 + 07:24
14Smedegaard,Ole NOTEAM 41:05 + 07:33
15Christensen,Michael Ikke på hold 41:08 + 07:36
16Madsen,Tom NOTEAM 41:43 + 08:11
17Olsen,Bjarne Ikke på hold 41:59 + 08:27
18Olsen,Casper NOTEAM 42:00 + 08:28
19Rasmussen,Ove NOTEAM 42:02 + 08:30
20Andersen,Otto Ikke på hold 42:38 + 09:06
21Nielsen,Erik Ikke på hold 42:45 + 09:13
22Kærgaard,Torben NOTEAM 42:47 + 09:15
23Broch,Jesper Mikkelsen NOTEAM 43:11 + 09:39
24Lundgaard,Lars Ikke på hold 44:08 + 10:36
25Hanibal,Christoffer Ikke på hold 44:48 + 11:16
26Nielsen,Karl NOTEAM 44:51 + 11:19
27Hanibal,Per Ikke på hold 45:18 + 11:46
28Pedersen,Finn Ikke på hold 45:37 + 12:05
29Tving Therkildsen,Jesper Ikke på hold 45:42 + 12:10
30Kristensen,Brian NOTEAM 45:46 + 12:14
31Sørensen,Hans Ikke på hold 46:28 + 12:56
32Clausen,Jens NOTEAM 46:32 + 13:00
33Hansen,Frank Ikke på hold 47:14 + 13:42
34Madsen,Evald Ikke på hold 47:42 + 14:10
35Pedersen,Niels Peder Ikke på hold 48:23 + 14:51
36Frank,Danni NOTEAM 51:11 + 17:39
37Aarestorp,Morten Ikke på hold 51:45 + 18:13
38Mathiasen,Finn Ikke på hold 52:45 + 19:13
39Kring,Finn Axel Ikke på hold 52:57 + 19:25
40Hofmann,Finn NOTEAM 56:36 + 23:04
41Væver,Kasper Refshaven 58:50 + 25:18
42Dam,Leif NOTEAM 58:55 + 25:23
43Pontoppidan,Erik NOTEAM 59:06 + 25:34
44Jørrald,Finn Ikke på hold 59:49 + 26:17
45Gustavsson,Jens Brande Motion 1:03:22 + 29:50
46Hoffmann,Marc NOTEAM 1:07:15 + 33:43
DNSHansen,Frank Ikke på hold  

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb