Resultatliste 2018

Kvinder 1,1 km

1.

Tina Albert

 

07:14

Diplom

2.

Lise Maaetoft

Team 28

07:24

Diplom

3.

Christina Lange Huth

 

07:51

Diplom

4.

Andrea Huth

 

07:55

Diplom

5.

Kim Laursen

 

09:04

Diplom

6.

Laura Nielsen

 

11:41

Diplom

7.

Pia Jensen

 

12:00

Diplom

8.

Karina Andreasen

 

13:03

Diplom

9.

Anita Vinter

Meta Mariehjemmet

15:26

Diplom

10.

Betina Olsen

Meta Mariehjemmet

15:27

Diplom

11.

Ida Kristensen

Meta Mariehjemmet

15:36

Diplom

12.

Bente

Meta Mariehjemmet

18:11

Diplom

13.

Bodil Johanne Solgård

FDF Gadbjerg

18:17

Diplom

14.

Amy Lindegaard

Meta Mariehjemmet

21:30

Diplom

15.

Birgitte Mondrup

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

16.

Birthe Iversen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

17.

Dorte S Jespersen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

18.

Edith Ehmsen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

19.

Emma Lind

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

20.

Gerda Refsing

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

21.

Hanne Christiansen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

22.

Karen Lauridsen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

23.

Karina Lange

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

24.

Margit Bülow

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

25.

Mary Andersen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

26.

Bettina Jakobsen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

27.

Ethel Back

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

28.

Gretha Nielsen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

29.

Grethe Hermansen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

30.

Grethe L Nielsen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

31.

Jette Hovesen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

32.

Lilly Rasmussen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

33.

Minna Hansen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

34.

Olga Pedersen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

Kvinder 4,2 km

1.

Silje Noe

 

18:39

Diplom

2.

Dorte Jensen

 

19:49

Diplom

3.

Emma Røjkjær Kruse Møller

 

21:16

Diplom

4.

Julie Mols Bonde

 

21:54

Diplom

5.

Eva Sørensen

 

22:26

Diplom

6.

Mila Bach

 

23:20

Diplom

7.

Kathrine Rosenberg

 

23:25

Diplom

8.

Rikke Schouborg

 

23:59

Diplom

9.

Maja Mortensen

DJS Idræt

24:13

Diplom

10.

Lisbeth Eriksen

Give Løber

24:40

Diplom

11.

Gitte Christensen

 

24:59

Diplom

12.

Katja Juul Nielsen

Pøl’s Place

24:59

Diplom

13.

Cecilie Dinesen Knudsen

 

25:25

Diplom

14.

Trine Mols Bonde

 

25:26

Diplom

15.

Kristina Knudsen

FC GOG

25:33

Diplom

16.

Lykke L. Grønnebæk

 

25:39

Diplom

17.

Angelique Bach

 

26:27

Diplom

18.

Emma Vestergaard Pedersen

Karlskov friskole

26:35

Diplom

19.

Henriette Steensgaard Hansen

 

26:42

Diplom

20.

Gitte Madsen

Kemic vandrens

26:43

Diplom

21.

Inge Stephansen

 

26:44

Diplom

22.

Anja Vestergaard Pedersen

Karlskov friskole

26:50

Diplom

23.

Randi Leanette Eskildsen

 

28:14

Diplom

24.

Lone Sander

 

28:15

Diplom

25.

Sarah Jessen

 

28:36

Diplom

26.

Marie Væver

 

28:43

Diplom

27.

Pia Lyager

 

28:50

Diplom

28.

Linda Husballe

 

29:00

Diplom

29.

Heidi Pallisbo

 

30:12

Diplom

30.

Jannie Kjærgaard

 

30:14

Diplom

31.

Maya Lemonnier

 

30:55

Diplom

32.

Celina Kristensen

 

30:58

Diplom

33.

Conni Mortensen

 

31:07

Diplom

34.

Laura Sloth

 

31:54

Diplom

35.

Irene Fuglsig Lauridsen

 

32:14

Diplom

36.

Heidi Hoeg

 

34:19

Diplom

37.

Chenette Thomsen

 

34:23

Diplom

38.

Emma Jørgensen

 

35:46

Diplom

39.

Anita Mortensen

Kemic vandrens

36:32

Diplom

40.

Nanna Bak

Karlskov friskole

37:55

Diplom

41.

Alette Juhl Mathiassen

 

39:35

Diplom

42.

Mie Petersen

 

39:57

Diplom

43.

Karen Margrethe Clemmensen

DJS Idræt

43:37

Diplom

44.

Lotte Mahler Winther

DJS Idræt

43:37

Diplom

45.

Trine Dahl

FDF Gadbjerg

46:02

Diplom

46.

Benedicte Munk

FDF Gadbjerg

46:05

Diplom

47.

Jette Munk

FDF Gadbjerg

46:32

Diplom

48.

Anne Sofie Solgaard

FDF Gadbjerg

46:32

Diplom

Kvinder 8,8 km

1.

Dorthe Kristiansen

JFS løb

42:53

Diplom

2.

Helle Juhl

Vejle IF

46:12

Diplom

3.

Jette Jensen

Runners DK

46:32

Diplom

4.

Lærke Malling

 

46:42

Diplom

5.

Anna Olesen

 

46:47

Diplom

6.

Gitte Sandfeld Møller

Møller

47:20

Diplom

7.

Mette Friis

Vejle IF

47:25

Diplom

8.

Kirsten Mathiassen

 

48:28

Diplom

9.

Louise Dahl

DJS Idræt

48:28

Diplom

10.

Lisbet Klausholm

 

50:05

Diplom

11.

Dorte Hvilshøj

Vejle IF

50:15

Diplom

12.

Tina Merete Nielsen

Vejle IF

50:57

Diplom

13.

Evy Kandborg

Vejle IF

52:52

Diplom

14.

Hanne Popp

 

55:27

Diplom

15.

Kathe Vargas

Giveløber

56:13

Diplom

16.

Dorte Dalsgaard

Karlskov friskole

1:01:12

Diplom

Piger under 15 år 1,1 km

1.

Mithi R Bjerremand

FC GOG

07:12

Diplom

2.

Anna Maria Urbanski

FC GOG

07:45

Diplom

3.

Sara Elena Stanciu

Karlskov friskole

07:46

Diplom

4.

Nicoline Blirup

 

08:23

Diplom

5.

Isabella Hald Hornbeck

FDF Gadbjerg

08:29

Diplom

6.

Manuela Thomsen

FC GOG

08:34

Diplom

7.

Alma Rosenberg

FC GOG

08:38

Diplom

8.

Dicte Korsgaard Nielsen

 

09:08

Diplom

9.

Johanne Krog Jensen

FDF Gadbjerg

09:33

Diplom

10.

Caroline Hansen

 

09:44

Diplom

11.

Maja Nissen Andersen

FDF Gadbjerg

09:44

Diplom

12.

Camilla Skov Kristensen

FDF Gadbjerg

09:46

Diplom

13.

Thea Hove Nielsen

FC GOG

11:40

Diplom

14.

Augusta Bindeballe Jensen

 

12:01

Diplom

15.

Silke Hjort

 

12:38

Diplom

16.

Karla Andreasen

 

12:59

Diplom

17.

Mynte Hjort

 

13:14

Diplom

Piger under 15 år 4,2 km

1.

Alma Møller

FC GOG

22:21

Diplom

2.

Alberte Dahl Nielsen

FC GOG

23:25

Diplom

3.

Trine T Pedersen

FC GOG

25:33

Diplom

4.

Stella Have Dohn

FDF Gadbjerg

25:52

Diplom

5.

Vera Have Dohn

FC GOG

26:20

Diplom

6.

Anne Thomsen

Kemic vandrens

26:43

Diplom

7.

Stina J Nielsen

FC GOG

27:04

Diplom

8.

Ida T Pedersen

FC GOG

27:04

Diplom

9.

Rose M Larsen

FC GOG

27:06

Diplom

10.

Lærke Dahl

FC GOG

27:18

Diplom

11.

Cecilia Dalsgaard

Karlskov friskole

28:06

Diplom

12.

Emma Hansen

Karlskov friskole

28:06

Diplom

13.

Hannah Lisa Dahl

FDF Gadbjerg

28:16

Diplom

14.

Mathilde Norup Madsen

FDF Gadbjerg

28:16

Diplom

15.

Katja Bak

Karlskov friskole

30:23

Diplom

16.

Anna Sandfeld Møller

Møller

30:50

Diplom

17.

Ida Friis Anker

Karlskov friskole

30:50

Diplom

18.

Emma Winther

Karlskov friskole

30:50

Diplom

19.

Emily Klausholm

FDF Gadbjerg

30:51

Diplom

20.

Lærke Petersen

FC GOG

32:03

Diplom

21.

Cecilie Bindeballe Jensen

FC GOG

32:53

Diplom

22.

Thea Fuglsig

FC GOG

33:53

Diplom

23.

Nikoline Roed

 

34:03

Diplom

24.

Maja Lisa Dahl

Team Crossfit Gadbjerg

34:27

Diplom

25.

Elena Jensen

 

35:26

Diplom

26.

Isabella Gaze

FDF Gadbjerg

35:53

Diplom

27.

Cathrine Kristensen

 

35:53

Diplom

28.

Emilie Kristensen

 

35:54

Diplom

29.

Ida Kristine Korsgaard Nielsen

FC GOG

36:20

Diplom

30.

Thinka Juhl Christensen

 

36:35

Diplom

31.

Sara Bak

Karlskov friskole

37:53

Diplom

32.

Klara Fuglsig

FC GOG

38:11

Diplom

33.

Vicky Holst Sørensen

 

38:12

Diplom

34.

Sara Dal

 

38:56

Diplom

35.

Nanna Møller Larsen

FDF Gadbjerg

38:56

Diplom

36.

Vilda Juhl Christensen

FC GOG

39:05

Diplom

37.

Maja Ryborg Nass

FC GOG

39:05

Diplom

38.

Isabella F Hansen

FC GOG

40:19

Diplom

39.

Christine Toft

FDF Gadbjerg

41:19

Diplom

40.

Clara Kjeldsen

FDF Gadbjerg

41:21

Diplom

41.

Signe Dahl

FC GOG

42:25

Diplom

42.

Thea Juhl Christensen

FC GOG

42:25

Diplom

43.

Sofia J Nielsen

FC GOG

42:25

Diplom

44.

Sofie Dal

 

43:05

Diplom

45.

Emilie Hansen

Karlskov friskole

45:07

Diplom

46.

Onnicha Suksawat

FDF Gadbjerg

45:07

Diplom

47.

Freja Vestergaard Pedersen

Karlskov friskole

45:08

Diplom

48.

Akshithaa Tharisan

FDF Gadbjerg

45:45

Diplom

49.

Sofie Thomsen

FDF Gadbjerg

45:46

Diplom

Piger under 15 år 8,8 km

1.

Ida Jørgensen

 

50:00

Diplom

2.

Victoria Thygesen

Karlskov friskole

51:45

Diplom

3.

Naja Dalsgaard

Karlskov friskole

1:00:59

Diplom

4.

Laura Møberg

FC GOG

1:13:31

Diplom

5.

Nora Jessen

Karlskov friskole

1:18:11

Diplom

6.

Sofie Damgaard Andreasen

Karlskov friskole

1:18:12

Diplom

7.

Mathilde Roed

 

1:18:12

Diplom

Mænd 1,1 km

1.

Nicusor Stanciu

Karlskov friskole

08:03

Diplom

2.

Kim Skov Kristensen

FDF Gadbjerg

08:06

Diplom

3.

Mathias Skovgård

FDF Gadbjerg

09:01

Diplom

4.

Niels Peter Nielsen

FC GOG

09:08

Diplom

5.

Mathias Hansen

 

10:06

Diplom

6.

Søren Solgård

FDF Gadbjerg

12:48

Diplom

7.

Gunnar Jensen

Meta Mariehjemmet

14:05

Diplom

8.

Niels K Pedersen

Meta Mariehjemmet

18:10

Diplom

9.

Poul Erik Pedersen

Meta Mariehjemmet

18:40

Diplom

10.

Knud Erik Pedersen

Meta Mariehjemmet

23:02

Diplom

11.

Arne Mortensen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

12.

Bent Georgsen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

13.

Henry Stephansen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

14.

Jens Haagnagel

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

15.

Ejner Højgaard

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

16.

Finn Kristensen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

17.

Ole Rasmussen

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

18.

Otto Kragh

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

19.

Søren Lindegaard

Meta Mariehjemmet

23:03

Diplom

Mænd 4,2 km

1.

Søren H. Mikkelsen

Seriøs og Specifik Træning

16:56

Diplom

2.

Thomas Fusvad Lassen

 

18:25

Diplom

3.

Alexander Skov Kjærgaard

FB

19:11

Diplom

4.

Brian Møller

FC GOG

19:39

Diplom

5.

Brian Pedersen

 

19:55

Diplom

6.

Henrik Hardy Henriksen

Team Crossfit Gadbjerg

20:45

Diplom

7.

Lars Kristensen

 

20:50

Diplom

8.

Rasmus H. Vemmelund

 

22:10

Diplom

9.

Sune Foged

Team 28

22:45

Diplom

10.

Brian Boisen

FC GOG

23:12

Diplom

11.

Jens Nielsen

Pøl’s Place

23:20

Diplom

12.

Hans Peter Hansen

 

23:42

Diplom

13.

Rune Jensen

 

23:57

Diplom

14.

Andreas Lange

LG Osterode

23:59

Diplom

15.

Palle Petersen

FC GOG

24:04

Diplom

16.

Carsten Knudsen

 

25:07

Diplom

17.

Niels Meldgaard

 

25:24

Diplom

18.

Kenneth Blirup

 

25:42

Diplom

19.

Rene Dahl

FC GOG

27:18

Diplom

20.

Tobias Orluff

 

27:33

Diplom

21.

Dan Hammer

Meta Mariehjemmet

28:08

Diplom

22.

Kasper Væver

 

28:46

Diplom

23.

Rasmus Husballe

 

29:00

Diplom

24.

Nicolai Thomsen

 

29:44

Diplom

25.

Michael Andreasen

 

30:05

Diplom

26.

Magnus Bach

 

30:59

Diplom

27.

Torben Petersen

 

32:04

Diplom

28.

Jan Thomsen

Kemic vandrens

32:08

Diplom

29.

Ulrik Jensen

 

32:54

Diplom

30.

Thomas Roed

 

33:55

Diplom

31.

Claus Mortensen

Kemic vandrens

36:32

Diplom

32.

Ulrik Juhl Christensen

FC GOG

36:35

Diplom

33.

Allan Holst Sørensen

FC GOG

38:17

Diplom

34.

Jens Peder Petersen

Vejle IF

40:09

Diplom

35.

Jørn Dal

 

43:05

Diplom

36.

Joakim Nielsen

FDF Gadbjerg

46:02

Diplom

37.

Jesper Holm

FDF Gadbjerg

46:03

Diplom

38.

Peter Thomsen

 

52:54

Diplom

39.

Søren M Christiansen

Meta Mariehjemmet

53:03

Diplom

40.

Nicolai Sønderskov Nielsen

FDF Gadbjerg

1:11:51

Diplom

Mænd 8,8 km

1.

Anders Bonde

Herning Løbeklub

29:17

Diplom

2.

Søren Ejsing

HLLH

31:24

Diplom

3.

Søren Clausen

Atletica

34:21

Diplom

4.

Thomas Rix

 

34:40

Diplom

5.

Anders Christiansen

Jysk Vandteknik aps

36:37

Diplom

6.

Kim Jakobsen

Brande motion

37:28

Diplom

7.

Morten Fuglsig Lauridsen

 

38:14

Diplom

8.

Rune Gill

 

38:16

Diplom

9.

Morten Elwarth

GUF Givskud Motion

38:24

Diplom

10.

Torben Jensen

Vejle IF

39:29

Diplom

11.

Ole Smedegaard

 

39:43

Diplom

12.

Brian Christensen

Runners DK

40:01

Diplom

13.

John Mørk

Vejle IF

40:42

Diplom

14.

Torben Endahl

Vejle IF

40:45

Diplom

15.

Rasmus Villadsen

Karlskov friskole

40:53

Diplom

16.

Bjarne Søbye

Givskud Motion

41:24

Diplom

17.

Lars Engebjerg

 

42:49

Diplom

18.

Brian Venø

Billund løbeklub

42:49

Diplom

19.

Marco Nass

Guf Givskud Motion

43:10

Diplom

20.

Richard Østerballe

 

43:14

Diplom

21.

Søren Dahl

Team Crossfit Gadbjerg

44:39

Diplom

22.

Rico Peter Skovgaard

Gadbjerg CX

45:17

Diplom

23.

Jørgen Møller

Vejle IF

45:24

Diplom

24.

Knud Hansen

GUF Givskud Motion

47:26

Diplom

25.

Bo Nielsen

 

48:51

Diplom

26.

Thorkild Bo Nielsen

Vejle IF

50:00

Diplom

27.

Carsten Larsen

 

50:00

Diplom

28.

Kurt Steffensen

Vejle IF

50:58

Diplom

29.

Simon Thygesen

Karlskov friskole

51:44

Diplom

Drenge under 15 år 1,1 km

1.

Lasse Krog Jensen

 

06:17

Diplom

2.

Thue Foged

Team 28

06:31

Diplom

3.

Mathias Albert

 

07:13

Diplom

4.

Sam Gaze

FDF Gadbjerg

07:34

Diplom

5.

Thomas Skov Kristensen

FDF Gadbjerg

08:05

Diplom

6.

Axel Nielsen

 

08:16

Diplom

7.

Thomas Korsgaard Nielsen

FC GOG

08:20

Diplom

8.

August Thomsen

FC GOG

08:43

Diplom

9.

Emil Laursen

 

09:01

Diplom

10.

Anton Laursen

 

09:06

Diplom

11.

Magnus Bøhm Nielsen

FDF Gadbjerg

09:57

Diplom

12.

Christian Hansen

 

10:06

Diplom

13.

Tristan Olesen

Meta Mariehjemmet

12:06

Diplom

Drenge under 15 år 4,2 km

1.

William Frederiksen

 

20:24

Diplom

2.

Gustav Emil Sander

 

20:33

Diplom

3.

Matti Solberg Jensen

 

21:53

Diplom

4.

Jonas Husballe

FC GOG

22:19

Diplom

5.

Benjamin Larsen

FC GOG

22:24

Diplom

6.

Mikas R Bjerremand

FC GOG

22:39

Diplom

7.

Nicklas Petersen

FC GOG

22:40

Diplom

8.

Matti Østerfoged

FC GOG

22:44

Diplom

9.

Victor Kristiansen

 

23:18

Diplom

10.

Mads Anton Hansen

 

23:41

Diplom

11.

Patrick Thyregod

FC GOG

25:18

Diplom

12.

Christian Dahl Nielsen

FC GOG

25:19

Diplom

13.

Aske Have Dohn

FDF Gadbjerg

25:28

Diplom

14.

Marcus Dahl Kjer

FDF Gadbjerg

25:41

Diplom

15.

Valdemar Haslund Studt

FDF Gadbjerg

25:42

Diplom

16.

Tinus Kjærgaard Møller

 

27:18

Diplom

17.

Villiam Thyregod

FC GOG

27:35

Diplom

18.

Valdemar Holst Sørensen

FC GOG

27:39

Diplom

19.

Noah Petersen

FC GOG

27:42

Diplom

20.

Marcus H Lange

Meta Mariehjemmet

27:43

Diplom

21.

Gorm Thomsen

FC GOG

29:44

Diplom

22.

Asbjørn Andreasen

FDF Gadbjerg

30:04

Diplom

23.

Thomas Kjærgaard Møller

 

31:38

Diplom

24.

Oskar Husballe

FC GOG

31:52

Diplom

25.

Mikkel Bindeballe Jensen

FC GOG

32:23

Diplom

26.

Tobias Lund Fischer

FDF Gadbjerg

33:23

Diplom

27.

Hjalte Roed

 

33:54

Diplom

28.

Toke Dahl

FDF Gadbjerg

34:26

Diplom

29.

Niklas Sloth

 

35:26

Diplom

30.

Matthias Pedersen

 

37:25

Diplom

31.

Frederik Busk

 

37:50

Diplom

32.

Sigurd Bak

Karlskov friskole

37:52

Diplom

33.

Oskar Petersen

FC GOG

39:56

Diplom

34.

Mathias Madsen

FDF Gadbjerg

46:03

Diplom

35.

Nichlas Dahl Kjer

FDF Gadbjerg

46:03

Diplom

36.

Rares Alin Cavia

FDF Gadbjerg

1:11:51

Diplom

Drenge under 15 år 8,8 km

1.

Viktor Mikkelsen

 

42:22

Diplom

2.

Tobias T Pedersen

FC GOG

43:54

Diplom

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb