Resultatliste 2017

Kvinder 1,1 km

1

Bitten Iversen

Meta Mariehjemmet

00:09:19

Diplom

2

Mie Petersen

FC GOG

00:09:42

Diplom

3

Karina Linde Dahl

 

00:10:36

Diplom

4

Laura Nielsen

 

00:12:04

Diplom

5

Alette Juhl Mathiassen

 

00:12:13

Diplom

6

Line Riis Pedersen

FDF Gadbjerg

00:14:25

Diplom

7

Grethe Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:15:08

Diplom

8

Karen Rasmussen

Meta Mariehjemmet

00:15:10

Diplom

9

Lilly Rasmussen

Meta Mariehjemmet

00:15:29

Diplom

10

Pia Jensen

 

00:15:31

Diplom

11

Ragnhild Sørensen

Meta Mariehjemmet

00:15:33

Diplom

12

Else Carlsen

Meta Mariehjemmet

00:16:00

Diplom

13

Gretha Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:16:16

Diplom

14

Anna Hansen

Meta Mariehjemmet

00:16:22

Diplom

15

Henriette Mogensen

 

00:16:45

Diplom

16

Ellen Jørgensen

Meta Mariehjemmet

00:17:00

Diplom

17

Dorte Jespersen

Meta Mariehjemmet

00:17:03

Diplom

18

Grethe Hermansen

Meta Mariehjemmet

00:17:04

Diplom

19

Emma Lind

Meta Mariehjemmet

00:17:04

Diplom

20

Anita Vinter

Meta Mariehjemmet

00:17:16

Diplom

21

Erna Andersen

Meta Mariehjemmet

00:17:23

Diplom

22

Johanne Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:18:01

Diplom

23

Maria Hansen

 

00:18:22

Diplom

24

Marie Louise Solgaard

FDF Gadbjerg

00:18:31

Diplom

25

Birgit Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:18:32

Diplom

26

Line Jelling

Dam Jelling

00:18:39

Diplom

27

Bente Jensen

Meta Mariehjemmet

00:18:47

Diplom

28

Julie Larsen

Meta Mariehjemmet

00:18:49

Diplom

29

Jacobine Sørensen

Riis Friplejehjem

00:21:38

Diplom

30

Inga Pedersen

Riis Friplejehjem

00:21:40

Diplom

31

Marie Skovgård

Riis Friplejehjem

00:22:00

Diplom

32

Jutta Sørensen

Riis Friplejehjem

00:22:12

Diplom

33

Mary Andersen

Meta Mariehjemmet

00:22:30

Diplom

34

Ellis Petersen

Riis Friplejehjem

00:22:48

Diplom

35

Edith Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:23:57

Diplom

36

Inger Marie Lomholt

Riis Friplejehjem

00:25:19

Diplom

37

Gerda Madsen

Riis Friplejehjem

00:25:20

Diplom

38

Bente Astrup

Riis Friplejehjem

00:26:28

Diplom

39

Gundhild Fredslund

Riis Friplejehjem

00:26:33

Diplom

40

Lisy Andersen

Riis Friplejehjem

00:43:35

Diplom

41

Anne-grethe Pedersen

Riis Friplejehjem

00:43:41

Diplom

Kvinder 4,2 km

1

Pernille Borgholm

 

00:19:29

Diplom

2

Sidsel Skadhede Eriksen

Givskud Zoo

00:19:45

Diplom

3

Lene Lindbjerg

Runners DK Vejle

00:20:44

Diplom

4

Sofia Bilstrup

Givskud Zoo

00:21:24

Diplom

5

Charlotte Birke

HLLH

00:22:40

Diplom

6

Sara Dejgaard

Givskud Zoo

00:23:02

Diplom

7

Marianne Dragsbæk

 

00:23:54

Diplom

8

Katja Juul Nielsen

Pøl's Place

00:23:56

Diplom

9

Rikke Agergaard

Givskud Zoo

00:24:50

Diplom

10

Jeanne Olsen

Givskud Zoo

00:24:51

Diplom

11

Tina Frisk

Givskud Zoo

00:24:52

Diplom

12

Maja Mortensen

DJS Idræt

00:25:05

Diplom

13

Mette K. Holm

Seriøs og Specifik Træning

00:25:22

Diplom

14

Jette Lindbjerg

Givskud Zoo

00:25:49

Diplom

15

Anja vestergaard Pedersen

 

00:25:56

Diplom

16

Emmalie Schou Melchiorsen

Givskud Zoo

00:26:20

Diplom

17

Inge Stephansen

 

00:26:46

Diplom

18

Trine Mols Bonde

 

00:26:47

Diplom

19

Linette Jessen

Givskud Zoo

00:27:06

Diplom

20

Jytte Rosenmaj

 

00:29:28

Diplom

21

Cecilie Dragsbæk

 

00:29:28

Diplom

22

Kirsten Tofte Jensen

 

00:29:34

Diplom

23

Ellen G. Jensen

Meta Mariehjemmet

00:30:59

Diplom

24

Louise Dahl

DJS Idræt

00:31:02

Diplom

25

Betina Kristensen

7321

00:32:02

Diplom

26

Sarah Jessen

 

00:32:17

Diplom

27

Ulla Bak

 

00:32:42

Diplom

28

Dorte Petersen

 

00:32:42

Diplom

29

Irene Fuglsig Lauridsen

7321

00:33:04

Diplom

30

Anni Jørgensen

 

00:35:37

Diplom

31

Jette Munk

FDF Gadbjerg

00:37:09

Diplom

32

Helle Ravn

 

00:40:47

Diplom

33

Karen Margrethe Clemmensen

DJS Idræt

00:46:05

Diplom

34

Lotte Mahler Winther

DJS Idræt

00:46:07

Diplom

Kvinder 8,8 km

1

Ann Cathrine Larsen

Givskud Zoo

00:42:41

Diplom

2

Lise Frederikke Nielsen

 

00:46:35

Diplom

3

Gitte sandfeld Møller

 

00:47:39

Diplom

4

Kirsten Mathiasen

 

00:47:39

Diplom

5

Rebekka Rasmussen

Runners DK Vejle

00:50:02

Diplom

6

Mette Maria Nielsen

Runners DK Vejle

00:50:21

Diplom

7

Lisbet Klausholm

 

00:50:29

Diplom

8

Tina M. Nielsen

 

00:50:44

Diplom

8

Dorte Hvilshøj

 

00:50:44

Diplom

9

Vibeke Therkelsen

 

00:53:20

Diplom

Piger under 15 år 1,1 km

1

Lærke Dam Jelling

Dam Jelling

00:06:45

Diplom

2

Sarah Linde Dahl

 

00:09:15

Diplom

3

Johanne My Kraag Jensen

 

00:09:25

Diplom

4

Sofie Linde Dahl

 

00:10:36

Diplom

5

Clara Fjord

 

00:11:51

Diplom

6

Thea Nielsen

 

00:12:02

Diplom

7

Vilda Juhl Christensen

FC GOG

00:12:06

Diplom

8

Dicte Korsgård Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:13:01

Diplom

9

Silke Grothe Hjort

 

00:14:06

Diplom

10

Malou Lindberg

FC GOG

00:37:14

Diplom

11

Nanna Møller Larsen

FDF Gadbjerg

00:37:30

Diplom

12

Onnicha Suksawat

FDF Gadbjerg

00:44:55

Diplom

Piger under 15 år 4,2 km

1

Ida Jørgensen

 

00:21:48

Diplom

2

Stella Have Dohn

FDF Gadbjerg

00:24:03

Diplom

3

Flora Have Dohn

 

00:24:04

Diplom

4

Cahtrine Harboe

FC GOG

00:24:17

Diplom

5

Mia Lindberg

FC GOG

00:24:31

Diplom

6

Emma Vestergaard Pedersen

FC GOG

00:25:52

Diplom

7

Stina Juul Nielsen

FC GOG

00:26:05

Diplom

8

Thea Fuglsig Lauridsen

FC GOG

00:27:02

Diplom

9

Hannah Lisa Dahl

 

00:27:02

Diplom

10

Emilie Kristensen

7321

00:28:28

Diplom

11

Sofia Petersen

FC GOG

00:28:59

Diplom

12

Emily Klausholm

FDF Gadbjerg

00:29:19

Diplom

13

Freja Rohde Silkeborg

FC GOG

00:29:32

Diplom

14

Julie Dahl Nielsen

 

00:29:33

Diplom

15

Alberte Dahl

FC GOG

00:29:34

Diplom

16

Vera Have Dohn

FDF Gadbjerg

00:30:36

Diplom

17

Maja Lisa Dahl

 

00:30:37

Diplom

18

Alma Møller

FC GOG

00:30:37

Diplom

19

Ida K Korsgaard Nielsen

FC GOG

00:30:39

Diplom

20

Mathilde Petersen

FC GOG

00:31:01

Diplom

21

Lærke Dahl

FC GOG

00:31:03

Diplom

22

Thinka Juhl Christensen

FC GOG

00:31:58

Diplom

23

Ida T. Pedersen

FC GOG

00:32:40

Diplom

24

Anna Møller

FC GOG

00:32:40

Diplom

25

Lærke Petersen

FC GOG

00:32:42

Diplom

26

Emma Jørgensen

 

00:33:08

Diplom

27

Signe Dahl

FC GOG

00:34:07

Diplom

28

Thea Juhl Christensen

FC GOG

00:34:07

Diplom

29

Ida Oline Solgaard

FDF Gadbjerg

00:34:27

Diplom

30

Cecilie Jensen

 

00:36:53

Diplom

31

Johanne N. Andersen

FDF Gadbjerg

00:37:00

Diplom

32

Klara Fuglsig Lauridsen

FC GOG

00:37:29

Diplom

33

Vicky holst Sørensen

 

00:38:38

Diplom

34

Celina Kristensen

7321

00:40:04

Diplom

35

Sofia Juul Nielsen

FC GOG

00:40:04

Diplom

36

Emma Mahler Winther

DJS Idræt

00:44:14

Diplom

37

Freja Vestergaard Pedersen

 

00:44:14

Diplom

38

Christine Toft

FDF Gadbjerg

00:44:56

Diplom

Piger under 15 år 8,8 km

1

Laura Agerbo Møberg

FC GOG

01:00:50

Diplom

Mænd 1,1 km

1

Kim Kristensen

 

00:09:17

Diplom

2

Steffen Fjord

 

00:11:51

Diplom

3

Niels Peter Nielsen

FC GOG

00:13:01

Diplom

4

Ole Rasmussen

Meta Mariehjemmet

00:15:09

Diplom

5

Gunnar Jensen

Meta Mariehjemmet

00:15:31

Diplom

6

Folmer Glud

Meta Mariehjemmet

00:16:01

Diplom

7

Otto Kragh

Meta Mariehjemmet

00:16:14

Diplom

8

Henry Stephansen

Meta Mariehjemmet

00:16:20

Diplom

9

Bent Georgsen

Meta Mariehjemmet

00:17:19

Diplom

10

Erling Nielsen

Meta Mariehjemmet

00:17:30

Diplom

11

Finn Kristensen

Meta Mariehjemmet

00:18:32

Diplom

12

Jesper Dam

Dam Jelling

00:18:34

Diplom

13

Niels Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:18:48

Diplom

14

Allan Bo Hansen

Riis Friplejehjem

00:21:08

Diplom

15

Nathanel Kristensen

Riis Friplejehjem

00:21:38

Diplom

16

Poul Christensen

Riis Friplejehjem

00:21:42

Diplom

17

Kristian Andesen Toft

Meta Mariehjemmet

00:21:42

Diplom

18

Jørgen Hedeby

Riis Friplejehjem

00:21:44

Diplom

19

Mogens Feldfoss

Riis Friplejehjem

00:21:57

Diplom

20

Rasmus Pedersen

Meta Mariehjemmet

00:23:56

Diplom

21

Knud Petersen

Meta Mariehjemmet

00:24:00

Diplom

22

Carl-Emil Nielsen

Riis Friplejehjem

00:26:40

Diplom

Mænd 4,2 km

1

Henrik Andersen

 

00:15:45

Diplom

2

Søren H. Mikkelsen

Seriøs og Specifik Træning

00:16:19

Diplom

3

Alfred Hartvig

 

00:16:35

Diplom

4

Anders Christiansen

 

00:17:00

Diplom

5

Magnus Lind Jensen

Givskud Zoo

00:18:44

Diplom

6

Christian Unmach

Givskud Zoo

00:18:50

Diplom

7

Brian Møller

FC GOG

00:19:14

Diplom

8

Hans Christian Bertelsen

Brdr. Bertelsen

00:19:38

Diplom

9

Lasse Schou Melchiorsen

Givskud Zoo

00:20:12

Diplom

10

Thomas Ulbæk

 

00:21:00

Diplom

11

Brian Kristensen

 

00:21:03

Diplom

12

René Dahl

DJS Idræt

00:21:10

Diplom

13

Jeppe Jørgensen

Givskud Zoo

00:21:17

Diplom

14

Joakim Nielsen

FDF Gadbjerg

00:21:20

Diplom

15

Henrik Hardy Henriksen

 

00:21:33

Diplom

16

Finn Hindhjær

 

00:21:34

Diplom

17

Thomas Kolbæk

Givskud Zoo

00:21:44

Diplom

18

Rune Jensen

 

00:22:08

Diplom

19

Mads Faghtmann

 

00:22:31

Diplom

20

Brian Pedersen

 

00:22:46

Diplom

21

Leif Lindberg

FC GOG

00:22:47

Diplom

22

Morten Hertz Knudsen

Pøl's Place

00:22:50

Diplom

23

Brian Venø

 

00:23:23

Diplom

24

François Lemonnier

Givskud Zoo

00:24:25

Diplom

25

Lukas Frank

 

00:24:49

Diplom

26

Torben Petersen

 

00:25:44

Diplom

27

Rasmus Husballe

 

00:25:53

Diplom

28

Christian Geest

Givskud Zoo

00:26:02

Diplom

29

Bent Jensen

Meta Mariehjemmet

00:26:06

Diplom

30

Kent Kjerkegaard

Givskud Zoo

00:26:20

Diplom

31

Finn Axel Kring

 

00:26:42

Diplom

32

Ulrik Christensen

FC GOG

00:31:58

Diplom

33

Palle Petersen

 

00:34:11

Diplom

34

Kim Hoffmann

 

00:34:15

Diplom

35

Jens Peder Petersen

Vejle If

00:35:12

Diplom

36

Jørgen Ravn

 

00:35:35

Diplom

37

Ulrik Jensen

 

00:36:55

Diplom

38

Søren Christiansen

Meta Mariehjemmet

00:37:22

Diplom

39

Allan Martinsen

FC GOG

00:38:40

Diplom

Mænd 8,8 km

1

Anders Bonde

Herning Løbeklub

00:32:35

Diplom

2

Søren Ejsing

 

00:33:43

Diplom

3

Andreas Bertelsen

Brdr. Bertelsen

00:33:57

Diplom

4

Søren Schultz Clausen

 

00:34:34

Diplom

5

Kenneth Bagge

 

00:35:20

Diplom

6

Frank Kristensen

 

00:35:23

Diplom

7

Morten Sandfeld Elwarth

Givskud GUF Motion

00:38:20

Diplom

8

Ole Smedegaard

 

00:39:58

Diplom

9

Richard Østerballe

Givskud Zoo

00:40:40

Diplom

10

Jørn Dal

Team crossfitness Gadbjerg

00:41:59

Diplom

11

Erik. Pedersen

 

00:42:22

Diplom

12

Morten Fuglsig Lauridsen

 

00:42:29

Diplom

13

Kim Skalborg

 

00:42:29

Diplom

14

Carsten Larsen

 

00:42:41

Diplom

15

Torben Dalsgaard

 

00:43:27

Diplom

16

Jakob Hemdorff

Givskud Zoo

00:43:29

Diplom

17

Thorkil Bo Nielsen

 

00:43:30

Diplom

18

Tommy Villadsen

Runners DK Vejle

00:43:46

Diplom

19

Marco Nass

Givskud motion

00:44:45

Diplom

20

Søren Dahl

Team Crossfitness Gadbjerg

00:45:05

Diplom

21

Torben Haunstrup

 

00:45:51

Diplom

22

Knud Hansen

7321

00:45:52

Diplom

23

Rico Skovgaard

 

00:45:59

Diplom

24

Sanjin Savic

Runners DK Vejle

00:46:22

Diplom

25

Jens Nielsen

Pøl's Place

00:46:35

Diplom

26

Søren Andersen

 

00:46:47

Diplom

27

Svendaage Pedersen

Runners. Dk vejle

00:46:50

Diplom

28

Finn Vilstrup

 

00:47:16

Diplom

29

Bjarne Olsen

Givskud Motion

00:48:36

Diplom

Drenge under 15 år 1,1 km

1

Lasse Kraag Jensen

 

00:06:41

Diplom

2

Gorm Thomsen

FC GOG

00:09:16

Diplom

3

Oskar Husballe

FC GOG

00:09:18

Diplom

4

Oskar Petersen

FC GOG

00:09:41

Diplom

5

Thomas Skov Kristensen

FDF Gadbjerg

00:09:47

Diplom

6

Thomas Korsgaard Nielsen

FC GOG

00:13:01

Diplom

7

Sylvester Hansen

 

00:18:22

Diplom

8

Lynge Dam Jelling

Dam Jelling

00:18:36

Diplom

Drenge under 15 år 4,2 km

1

Magnus Kristensen

 

00:18:46

Diplom

2

Tobias Pedersen

FC GOG

00:19:17

Diplom

3

Jonas Husballe

FC GOG

00:20:08

Diplom

4

Alexander Skov Kjærgaard

 

00:21:06

Diplom

5

Patrik Thyregod

FC GOG

00:21:51

Diplom

6

Mathias Lindberg

FC GOG

00:21:52

Diplom

7

Nicklas Petersen

FC GOG

00:22:36

Diplom

8

Benjamin Larsen

FC GOG

00:22:45

Diplom

9

Marcus Dahl

FDF Gadbjerg

00:22:49

Diplom

10

Aske Have Dohn

FDF Gadbjerg

00:22:52

Diplom

11

Matthias Madsen

FDF Gadbjerg

00:24:33

Diplom

12

Villiam Thyregod

FC GOG

00:26:42

Diplom

13

Valdemar Sørensen

FC GOG

00:26:43

Diplom

14

Isaac Skov Kjærgaard

 

00:28:24

Diplom

15

Christopher Larsen

 

00:28:24

Diplom

16

Tobias L. Fischer

FDF Gadbjerg

00:30:19

Diplom

17

Niklas Dahl

FDF Gadbjerg

00:30:53

Diplom

18

Mathias Skovgaard

FDF Gadbjerg

00:30:54

Diplom

19

Noah Petersen

 

00:34:09

Diplom

20

Mikkel Bindeballe Jensen

FC GOG

00:36:40

Diplom

21

Laurits Busk

FDF Gadbjerg

00:37:30

Diplom

22

Frederik holst Busk

 

00:38:05

Diplom

Drenge under 15 år 8,8 km

1

Viktor Blom Mikkelsen

 

00:43:35

Diplom

2

Jacob Venø

 

00:47:32

Diplom

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb