Resultater 2010 - Gadbjerg Løbet

Download resultaterne her

1,4 km piger

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Anne Sofie Jørgensen

ikke på hold

08:00

Diplom

2

Cecilie Christensen

ikke på hold

08:53

Diplom

3

Sille Ulletved

ikke på hold

08:55

Diplom

4

Ida Oline Nielsen

ikke på hold

10:00

Diplom

5

Karoline Christiansen

ikke på hold

10:43

Diplom

6

Laura Sloth

ikke på hold

11:29

Diplom

7

Marie Væver

ikke på hold

11:45

Diplom

8

Elena Jensen

ikke på hold

12:20

Diplom

9

Emma Pedersen

ikke på hold

12:50

Diplom

10

Simone Laigaard Nielsen

ikke på hold

14:15

Diplom

11

Nadja Hansen

ikke på hold

15:04

Diplom

1,4 km damer

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Louise Dahl

DJS

09:35

Diplom

2

Nina Jensen

ikke på hold

10:42

Diplom

3

Carola Ulletved

ikke på hold

10:45

Diplom

4

Else Pedersen

ikke på hold

10:58

Diplom

5

Charlotte Thomsen

DJS

11:40

Diplom

6

Bente Jensen

ikke på hold

11:55

Diplom

7

Jannie Silkeborg

ikke på hold

11:58

Diplom

8

Anja Vestergaard Pedersen

ikke på hold

12:52

Diplom

9

Anja Malund

Riis Plejehjem

13:35

Diplom

10

Anette Christoffersen

ikke på hold

17:07

Diplom

11

Karen Bangsgård

ikke på hold

17:40

Diplom

12

Camilla Suhr Christensen

ikke på hold

20:12

Diplom

13

Ulla Nielsen

Riis Plejehjem

24:09

Diplom

14

Inger Skovlund

Riis Plejehjem

24:42

Diplom

15

Ruth Iversen

Riis Plejehjem

24:45

Diplom

16

Anne Marie Bak

Riis Plejehjem

24:56

Diplom

17

Grete Plagborg

Riis Plejehjem

25:06

Diplom

18

Vivian Clausen

Riis Plejehjem

25:33

Diplom

19

Anna Marie Worm

Riis Plejehjem

25:37

Diplom

20

Lena Jeppesen

Riis Plejehjem

25:43

Diplom

21

Ulla Nielsen

Riis Plejehjem

28:27

Diplom

22

Anita Dahl

Riis Plejehjem

28:33

Diplom

23

Dorit Vrå

Riis Plejehjem

28:35

Diplom

24

Anna Grethe Pedersen

Riis Plejehjem

30:29

Diplom

25

Kirsten Johansen

Riis Plejehjem

33:06

Diplom

26

Henriette Mogensen

Riis Plejehjem

33:10

Diplom

27

Dorte Kjær Jørgensen

Riis Plejehjem

35:52

Diplom

28

Pernille Ø. Jensen

Riis Plejehjem

35:56

Diplom

29

Lene June

Riis Plejehjem

38:13

Diplom

30

Inger Have

Riis Plejehjem

40:03

Diplom

31

Marianne Mogensen

Riis Plejehjem

40:06

Diplom

1,4 km drenge

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Anders Pedersen

ikke på hold

08:01

Diplom

2

Thor Olsen

ikke på hold

08:32

Diplom

3

Mathias Jensen

ikke på hold

09:25

Diplom

4

Peter Boyesen

ikke på hold

10:45

Diplom

5

Frederik Nielsen

ikke på hold

11:01

Diplom

6

Niklas Sloth

ikke på hold

11:32

Diplom

7

Christian Christensen

ikke på hold

11:49

Diplom

8

Esben Jensen

ikke på hold

12:19

Diplom

9

Troels Lundstøm

ikke på hold

13:28

Diplom

10

Johan Jensen

ikke på hold

14:18

Diplom

11

Lars Hansen

ikke på hold

15:05

Diplom

12

Lasse Mogensen

Riis Plejehjem

33:13

Diplom

13

Lasse Edvardsen

ikke på hold

34:40

Diplom

1,4 km mænd

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Kim Møller

ikke på hold

06:28

Diplom

2

Henrik Jensen

ikke på hold

09:50

Diplom

3

Martin Christensen

ikke på hold

10:05

Diplom

4

Svend Erik Olesen

ikke på hold

10:41

Diplom

5

Steffen Søgaard

ikke på hold

11:48

Diplom

6

Jens Lund

ikke på hold

11:52

Diplom

7

Michael Munch

ikke på hold

14:12

Diplom

8

Mogens Feldfoss

Riis Plejehjem

15:26

Diplom

9

Henning Jacobsen

ikke på hold

17:47

Diplom

10

Brian Sloth

ikke på hold

17:52

Diplom

11

Johannes Jensen

ikke på hold

17:55

Diplom

12

Martin Jeppesen

Riis Plejehjem

22:03

Diplom

13

Jørgen Hedeby

Riis Plejehjem

24:11

Diplom

14

Mogens Jensen

Riis Plejehjem

24:51

Diplom

15

Ernst Plagborg

Riis Plejehjem

25:05

Diplom

16

Hans Thomsen

DJS

25:11

Diplom

17

Holger Kristensen

Riis Plejehjem

25:36

Diplom

18

Stefan F. Sørensen

Riis Plejehjem

28:30

Diplom

19

Torben Møller

Riis Plejehjem

28:34

Diplom

20

Ejvind Jensen

Riis Plejehjem

28:40

Diplom

21

Gert Søndergård

Riis Plejehjem

28:44

Diplom

22

Dennis Mobech

Riis Plejehjem

40:14

Diplom

4,2 km drenge

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Nikolaj Bangsgård

ikke på hold

16:43

Diplom

2

Victor Ottosen

ikke på hold

23:10

Diplom

3

Benjamin Kirkeby

ikke på hold

24:52

Diplom

4

Morten Poulsen

ikke på hold

25:19

Diplom

5

Jonas Madsen

ikke på hold

25:47

Diplom

4,2 km piger

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Ann Cathrine Larsen

OK Gorm

18:38

Diplom

2

Kira Ulletved

ikke på hold

23:29

Diplom

3

Emilie Sandfeldt

ikke på hold

26:02

Diplom

4

Anne Sofie Solgaard

ikke på hold

27:03

Diplom

5

Kamma Olsen

ikke på hold

30:00

Diplom

6

Sidsel Edvardsen

ikke på hold

32:08

Diplom

4,2 km damer

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Benedikte Bangsgård

ikke på hold

19:07

Diplom

2

Else-Marie Jørgensen

ikke på hold

19:28

Diplom

3

Anna Olesen

ikke på hold

21:35

Diplom

4

Freja Aagard Thomsen

ikke på hold

24:54

Diplom

5

Marianne Dragsbæk

ikke på hold

25:02

Diplom

6

Pauline Ellegaard

ikke på hold

26:01

Diplom

7

Louise Bredvig

ikke på hold

26:07

Diplom

8

Merete Larsen

OK Gorm

26:08

Diplom

9

Lise Jørrald

ikke på hold

28:39

Diplom

10

Lena Heldbo

ikke på hold

28:49

Diplom

11

Birgit Schønemann Rand

ikke på hold

28:52

Diplom

12

Diana Frandsen

ikke på hold

29:38

Diplom

13

Marianne Sørensen

ikke på hold

30:09

Diplom

14

Katrine Jensen

ikke på hold

30:15

Diplom

15

Sonje Hansen

ikke på hold

30:46

Diplom

16

Vibeke Petersen

DJS

30:49

Diplom

17

Lisbeth Gordon

DJS

30:50

Diplom

18

Britta Ellegaard

ikke på hold

31:00

Diplom

19

Tove Hausnap

Løb i Vorbasse

32:06

Diplom

20

Karina Edvardsen

ikke på hold

32:07

Diplom

21

Kirsten Sandfeldt

ikke på hold

32:22

Diplom

22

Kis Hausnap

Løb i Vorbasse

34:19

Diplom

23

Kate Vestenbæk

ikke på hold

34:33

Diplom

24

Karin Olsen

ikke på hold

38:26

Diplom

4,2 km mænd

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Knud Bangsgård

ikke på hold

16:29

Diplom

2

Mark Hoffmann

ikke på hold

21:48

Diplom

3

Ulrik Häuser

DJS

22:32

Diplom

4

Mikkel Ottosen

ikke på hold

23:11

Diplom

5

Per Ellegaard

ikke på hold

23:27

Diplom

6

Peder Ellegaard

ikke på hold

23:31

Diplom

7

Arne Kviesgaard

ikke på hold

24:49

Diplom

8

Heinrich Edvardsen

ikke på hold

25:12

Diplom

9

601 A2 Ukjend løber

ikke på hold

25:26

Diplom

10

Finn Hoffmann

ikke på hold

26:31

Diplom

11

Rene Jensen

ikke på hold

27:12

Diplom

12

Finn Jørrald

ikke på hold

28:36

Diplom

13

Karsten Olsen

ikke på hold

30:23

Diplom

14

Vita Kviesgaard

ikke på hold

36:00

Diplom

8,8 km damer

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Nina Najbjerg Germann

OK Gorm

39:11

Diplom

2

Bente Hagelskær Ringive

OK Gorm

46:10

Diplom

3

Heidi Andreasen

ikke på hold

46:57

Diplom

4

Bettina Schmidt Olesen

ikke på hold

49:12

Diplom

5

Asta Terkelsen

OK Gorm

49:25

Diplom

6

Sara Olesen

ikke på hold

49:58

Diplom

7

Birte Olesen

ikke på hold

50:10

Diplom

8

Anette Bjerregaard

DJS

50:13

Diplom

9

Helle Nielsen

ikke på hold

54:48

Diplom

10

Sabine Jensen

ikke på hold

55:36

Diplom

8,8 km drenge

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Asger Væver

ikke på hold

57:18

Diplom

8,8 km mænd

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Martin Christensen

ikke på hold

30:35

Diplom

2

Carsten Larsen

ikke på hold

31:34

Diplom

3

Anders Bonde

ikke på hold

31:38

Diplom

4

Dion Andreasen

ikke på hold

35:20

Diplom

5

Jeppe Krog Rasmussen

ikke på hold

35:58

Diplom

6

Ole Binder

OK Gorm

37:41

Diplom

7

Bent Rasmussen

ikke på hold

37:49

Diplom

8

Kenneth Linde

Løb i Vorbasse

39:14

Diplom

9

Søren Bjerregaard

DJS

41:07

Diplom

10

Niels Langhoff

Løb i Vorbasse

41:33

Diplom

11

John Hauge Nielsen

DJS

42:32

Diplom

12

Erik Nielsen

ikke på hold

43:09

Diplom

13

Michael Christensen

ikke på hold

43:17

Diplom

14

Casper Olsen

ikke på hold

43:20

Diplom

15

Casper Wulff

ikke på hold

43:37

Diplom

16

Bjarne Olsen

ikke på hold

44:02

Diplom

17

Ivan Madsen

ikke på hold

44:32

Diplom

18

Hans Kofoed

ikke på hold

45:27

Diplom

19

Jesper Therkildsen

ikke på hold

48:19

Diplom

20

Danni Frank

ikke på hold

49:36

Diplom

21

John Paulin

ikke på hold

53:34

Diplom

22

Isak Lyberth

ikke på hold

55:07

Diplom

23

Kaspar Væver

ikke på hold

57:24

Diplom

24

Jens Peter Petersen

ikke på hold

58:01

Diplom

4 x 4 km stafet

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

OK Gorm 1

OK Gorm 1

1:04:25

Diplom

2

Benny Stephansen

Benny Stephansen

1:16:25

Diplom

3

Thomas Stephansen

ikke på hold

1:16:29

Diplom

4

Salon Morgenfritzz

Salon Morgenfritzz (Vejle)

1:19:08

Diplom

5

Michael H2O

Michael H2O

1:21:33

Diplom

6

Hørup Tømmerforretning

Hørup Tømmerforretning

1:21:40

Diplom

7

Løveparken

Løveparken

1:23:38

Diplom

8

Salon Morgenfritzz

Salon Morgenfritzz (Mix)

1:31:31

Diplom

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb