Vores skønne og driftige købmandspar skal giftes d. 6. Juli. Vi samler derfor ind i byen, til en gave til brudeparret.
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest på Sportspladsen
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest ved Kernen på Sportspladsen

Fugleskydning og Fest i skoven

Borgerforeningen På plakaten

Den årlige fugleskydning er hele sognets fest. Man behøver ikke skyde – bare mød op. Vi har borde og bænke, sodavand, øl, vin og sågar en pølsevogn. Men er du mere til at tage madkurven med, så er du velkommen til det. Bare du kommer.

Programmet er klar og arrangmentet kører på skinner.

Se program

Vi har øvet os hvert år gennem mere end 100 år. Det eneste vi ikke har helt styr på, det er om du kommer og husker at få din nabo med. Og at I begge husker jeres evt. ægtefæller/kærester og alle jeres børn!!!

Vi er på vej rundt i sognet frem til d. 16. juni, for at sælge medlemskort til Borgerforeningen og spørge om I kommer til Fugleskydning.

Hvis vi ikke fange dig hjemme, er du velkommen til at kontakte os, hvis du gerne vil med eller bare er nysgerrig på hvad vi har gang i. Du kan ringe til Jens Peter Jørgensen på 29994500 eller Aage Bonde på 20704502.

Vi håber på godt vejr og at der kommer 250 gæster i skoven.

Mange festhilsner fra din

Borgerforening

Læs mere om fugleskydning

Vores skønne og driftige købmandspar skal giftes d. 6. Juli. Vi samler derfor ind i byen, til en gave til brudeparret.
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest på Sportspladsen
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest ved Kernen på Sportspladsen
Byg og bo Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Margrethe Club Margrethe Club Hjælpeforeningen Foreningens formål er at støtte den økonomiske udvikling i Gadbjerg, og sikre en fortsat udvikling samt omsætning af ejendomme i byen. Crossfitness Meninghedsrådet Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand. Seniorklubben Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Gadbjerg Hallen Badminton FDF Gadbjerg Gymnastik Håndbold Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder
jyskweb