Gadbjergløbet 2011

1,4 km PIGER

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Sille Ulletved

 

7,45

Diplom

2

Cecilie Jørgensen

 

8,46

Diplom

3

Agnes Busk

Gadbjerg Løbere

9,15

Diplom

4

Emilie Olsen

Gadbjerg Løbere

9,16

Diplom

5

Signe Dahl

 

10,44

Diplom

6

Ida Oline Solgaard Nielsen

 

12,27

Diplom

7

Laura Sloth

 

12,30

Diplom

8

Ea Venø

AK-Byg

23,23

Diplom

9

Emilie Venø

AK-Byg

24,11

Diplom

10

Naja Edvardsen

 

24,31

Diplom

1,4 km KVINDER

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Bente Jensen

 

12,46

Diplom

2

Moni Lund Christoffersen

 

15,38

Diplom

3

Astrid Lund

 

18,04

Diplom

4

Anette Christoffersen

 

18,05

Diplom

5

Susanne Rauff

Riis Plejehjem

20,09

Diplom

6

Gunhild Fredslund

Riis Plejehjem

20,10

Diplom

7

Sigrid Nielsen

Riis Plejehjem

20,23

Diplom

8

Anne Marie Worm

Riis Plejehjem

21,26

Diplom

9

Lisbeth Venø

AK-Byg

23,24

Diplom

10

Vita Kviesgaard

AK-Byg

24,10

Diplom

11

Dorthe Rønbjerg

AK-Byg

24,35

Diplom

12

Randi Edvardsen

 

25,38

Diplom

13

Lisy Andersen

Riis Plejehjem

28,07

Diplom

14

Ulla Nielsen

Riis Plejehjem

28,08

Diplom

15

Eva Sørensen

Riis Plejehjem

28,19

Diplom

16

Mai Sørensen

Riis Plejehjem

28,20

Diplom

17

Kirsten Johansen

Riis Plejehjem

28,22

Diplom

18

Else Grøngård

Riis Plejehjem

28,30

Diplom

19

Vita Hauge

Riis Plejehjem

28,30

Diplom

20

Inge Egsgård

Riis Plejehjem

29,26

Diplom

21

Anne Grethe Pedersen

Riis Plejehjem

29,36

Diplom

22

Inge Have

Riis Plejehjem

29,37

Diplom

23

Lis Kærgård

Riis Plejehjem

29,43

Diplom

24

Ulla Nielsen

Riis Plejehjem

30,04

Diplom

25

Ruth Iversen

Riis Plejehjem

31,12

Diplom

26

Kamilla Bak

Riis Plejehjem

31,30

Diplom

27

Inger Skovlund

Riis Plejehjem

32,38

Diplom

28

Dorte Kjær Jørgensen

Riis Plejehjem

42,30

Diplom

29

Anne Marie Bak

Riis Plejehjem

42,30

Diplom

30

Ulla Nielsen

Riis Plejehjem

42,30

Diplom

31

Charlotte Jepsen

Riis Plejehjem

42,30

Diplom

32

Anna L. Pedersen

Riis Plejehjem

42,30

Diplom

33

Jytte Schmidt

Riis Plejehjem

xx

Diplom

1,4 km DRENGE

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Kasper Ulletved

 

8,57

Diplom

2

Niklas Dahl

 

9,07

Diplom

3

Oliver Christensen

 

9,09

Diplom

4

Matias Christiansen

 

10,58

Diplom

5

Vilhelm Lange

 

10,58

Diplom

6

Peter Boysen

 

13,25

Diplom

7

Niklas Sloth

 

16,11

Diplom

8

Lasse Edvardsen

 

25,38

Diplom

9

Gustav Rønbjerg

AK-Byg

24,30

Diplom

10

Jeppe Kristensen

 

8,49

Diplom

1,4 km MÆND

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Martin Kristensen

 

8,49

Diplom

2

Villy Skovgaard

 

9,31

Diplom

3

Niels Overgaard

 

10,28

Diplom

4

Svend Erik Olesen

 

14,03

Diplom

5

Johannes Jensen

 

19,17

Diplom

6

Jens Lund

 

19,18

Diplom

7

Hans Marius Tan

Riis Plejehjem

19,23

Diplom

8

Ejvind Jepsen

Riis Plejehjem

21,25

Diplom

9

Karl Aage Edvardsen

 

24,35

Diplom

10

Mogens Feldfoss

Riis Plejehjem

28,09

Diplom

11

Vagn Andersen

Riis Plejehjem

29,30

Diplom

12

Torben D. Jensen

Riis Plejehjem

29,44

Diplom

13

Gert Nielsen

Riis Plejehjem

36,55

Diplom

14

Torben Møller

Riis Plejehjem

42,30

Diplom

15

Ansgar Pedersen

Riis Plejehjem

42,30

Diplom

16

Jørgen Hedeby

Riis Plejehjem

xx

Diplom

17

Brian Sloth

   

Diplom

4,2 km PIGER

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Ebba Lange

 

19,10

Diplom

2

Anne Sofie Jørgensen

 

21,16

Diplom

3

Kira Ulletved

 

21,29

Diplom

4

Karoline Christiansen

 

27,17

Diplom

5

Sidsel Edvardsen

 

28,59

Diplom

6

Celina Kristensen

 

30,07

Diplom

4,2 km KVINDER

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Gunhild Johansen

 

22,07

Diplom

2

Gitte Johansen

 

22,07

Diplom

3

Inge Stephansen

Gadbjerg Løbere

23,18

Diplom

4

Gitte Christensen

Gadbjerg Løbere

23,19

Diplom

5

Irene Olesen

 

23,45

Diplom

6

Kamma N. Olsen

 

24,54

Diplom

7

Sara Olesen

 

25,32

Diplom

8

Sabine Jensen

 

25,33

Diplom

9

Marianne Dragsbæk

 

25,59

Diplom

10

Lis Voldby

Give Tandlægehus

26,12

Diplom

11

Irma Christensen

Give Tandlægehus

26,55

Diplom

12

Lizzi Christiansen

 

27,19

Diplom

13

Betina Pedersen

Give Tandlægehus

27,57

Diplom

14

Anne Basse

 

28,13

Diplom

15

Mette Skov

 

28,14

Diplom

16

Sonja Hansen

 

28,18

Diplom

17

Karina Edvardsen

 

28,59

Diplom

18

Bente Basse

 

30,19

Diplom

19

Louise Jørgensen

 

30,23

Diplom

20

Erna Jørgensen

 

30,41

Diplom

21

Britta Ellegaard

 

31,09

Diplom

22

Trine Sloth

 

32,40

Diplom

23

Bente Mørk

 

32,41

Diplom

24

Jannie Silkeborg

Gadbjerg Løbere

35,49

Diplom

25

Kirsten Busk

Gadbjerg Løbere

38,16

Diplom

26

Kate Vestenbæk

Gadbjerg Løbere

38,37

Diplom

27

Karen Bangsgaard

 

38,42

Diplom

28

Pia Jensen

Give Tandlægehus

38,53

Diplom

4,2 km DRENGE

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Nikolaj Bangsgaard

 

15,33

Diplom

2

Frederik Studt

 

20,06

Diplom

3

Jens Kristian Petersen

 

21,23

Diplom

4

Benjamin Kirkeby

 

24,05

Diplom

5

Anders Pedersen

 

24,53

Diplom

6

Magnus Basse

 

26,54

Diplom

4,2 km MÆND

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Knud Bangsgaard

 

15,34

Diplom

2

Daniel Eriksen

 

16,12

Diplom

3

Allan Mikkelsen

 

17,12

Diplom

4

Uffe Iversen

 

17,37

Diplom

5

Patrik Ellegaard

 

20,22

Diplom

6

Peder Ellegaard

 

20,39

Diplom

7

Jens Kristian Petersen

 

21,23

Diplom

8

Per Ellegaard

 

22,00

Diplom

9

Arne Kviesgaard

AK-Byg

23,29

Diplom

10

Benjamin Kirkeby

 

24,05

Diplom

11

Kristian Rønbjerg

AK-Byg

24,50

Diplom

12

Anders Pedersen

 

24,53

Diplom

13

Finn Axel Kring

 

24,54

Diplom

14

Finn Hoffmann

 

25,17

Diplom

15

Jørn Dragsbæk

 

25,26

Diplom

16

Jan Nielsen

 

26,33

Diplom

17

Thomas Mollerup Pedersen

 

26,35

Diplom

18

Jørgen Ravn

 

26,35

Diplom

19

Jan Mollerup

 

27,18

Diplom

20

Karsten Olsen

 

27,45

Diplom

21

Peter Kristensen

 

30,05

Diplom

22

Mikkel Olesen

 

32,43

Diplom

8,8 km KVINDER

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Anne Skov

 

45,58

Diplom

2

Connie Boysen

 

48,02

Diplom

3

Birte Olesen

 

48,03

Diplom

4

Anja Pedersen

 

52,57

Diplom

5

Helle Nielsen

 

1:02,26

Diplom

6

Gerd Thisgaard

 

1:02,28

Diplom

7

Elin Søbye

 

1:02,28

Diplom

8,8 km DRENGE

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Jonathan Jørgensen

 

47,53

Diplom

8,8 km MÆND

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

Anders Bonde

ok gorm

30,20

Diplom

2

James Nielsen

 

33,10

Diplom

3

Jan Jensen

 

35,52

Diplom

4

Bjarne Søbye

 

37,02

Diplom

5

Frank Venø

AK-Byg

38,56

Diplom

6

Heinrich Edvardsen

 

39,14

Diplom

7

Arnt Bonde Andersen

 

40,41

Diplom

8

Klaus Jørgensen

 

41,07

Diplom

9

Ole Smedegaard

 

41,17

Diplom

10

John Mørk

 

41,18

Diplom

11

Jan Olesen

Gadbjerg Løbere

41,30

Diplom

12

Michael Christensen

 

43,56

Diplom

13

Bjarne Olsen

 

44,54

Diplom

14

Erik Andersen

 

45,23

Diplom

15

Ole Lange

 

45,43

Diplom

16

Finn Hausnap

 

46,27

Diplom

17

Henning Andersen

Gadbjerg Løbere

48,48

Diplom

18

Henning Lund

 

49,45

Diplom

19

Finn Mathiasen

 

50,50

Diplom

20

Jens Peter Petersen

 

1:04,21

Diplom

21

Evald Madsen

 

xx

Diplom

STAFET

Placering

Navn

Klub

Tid

Diplom

1

OK Gorm

 

1:07,49

Diplom

2

Løveparken 1

 

1:11,25

Diplom

3

OK Gorm 1

 

1:11,57

Diplom

4

Team Thomas

 

1:14,40

Diplom

5

Salon Morgenfritzz, drenge

 

1:15,45

Diplom

6

Bredal Møbler &Tæpper

 

1:20,16

Diplom

7

Michael H2O

 

1:22,47

Diplom

8

Salon Morgenfritzz, piger

 

1:25,53

Diplom

9

Løveparken 5

 

1:28,25

Diplom

10

Løveparken 3

 

1:28,50

Diplom

11

Løveparken 2

 

1:33,49

Diplom

Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Badminton Crossfitness FC GOG FDF Gadbjerg Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder Gadbjerg Fitness Gadbjerg Hallen Gadbjerg Lokalråd Gadbjerg Løbet Kom og nyd de dejlige naturskønne omgivelser samtidig med at du konkurrerer mod uret. Der er 3 distancer 1,1 - 4,2 - 8,8 km Meninghedsrådet Gymnastik Håndbold Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Løbeklubben Margrethe Club Seniorklubben Skytteforeningen Tennis Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand.
jyskweb