Vores skønne og driftige købmandspar skal giftes d. 6. Juli. Vi samler derfor ind i byen, til en gave til brudeparret.
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest på Sportspladsen
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest ved Kernen på Sportspladsen

Fornyelse af kloakledninger

Borgerforeningen

Vejle Spildevand fornyer kloakledninger i Gadbjerg.

Fornyelsesarbejdet foregår af flere omgange i løbet af uge 31-36

Fornyelsen omfatter en indvendig foring af kloakledningerne og udføres af entreprenørfirmaet Aarsleff. Denne fornyelsesform er bl.a. valgt for at begrænse opgravning. Det vil hermed minimere generne for dig som borger mest muligt, idet fornyelsen som regel kan udføres på kort tid. 

Fornyelsesarbejdet foregår af flere omgange i løbet af uge 31-36. Den normale arbejdstid er mandag – torsdag indenfor kl. 7-22.

Læs mere i brevet fra Vejle Spildevand og Aarslef ved at klikke på filen herunder.

Vores skønne og driftige købmandspar skal giftes d. 6. Juli. Vi samler derfor ind i byen, til en gave til brudeparret.
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest på Sportspladsen
Gadbjergs Venner og FDF inviterer til sommerfest ved Kernen på Sportspladsen
Byg og bo Idrætsforeningen Gadbjerg Idrætsforening tilbyder en bred vifte af aktiviteter. Margrethe Club Margrethe Club Hjælpeforeningen Foreningens formål er at støtte den økonomiske udvikling i Gadbjerg, og sikre en fortsat udvikling samt omsætning af ejendomme i byen. Crossfitness Meninghedsrådet Vandværket Værket er et privat fælles vandværk, der forsyner 415 forbrugere med drikkevand. Seniorklubben Antenneforeningen Foreningens interesseområde er at skabe bedst mulige modtageforhold vedrørende fjernsyn og FM radio. Gadbjerg Hallen Badminton FDF Gadbjerg Gymnastik Håndbold Borgerforeningen Virker for sognets sunde fremgang, støtter alt, hvad der tjener til fremme af sognets tarv. Er talerør for sognets befolkning, støtter udviklingen i sognet på alle måder
jyskweb