17-06-2010

Resultater 2010 - Gadbjerg Løbet

Download resultaterne her

Resultatliste2010.pdf

Løbsresultat 2010

35 K

1,4 km piger

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Anne Sofie Jørgensen ikke på hold 08:00 Diplom
2 Cecilie Christensen ikke på hold 08:53 Diplom
3 Sille Ulletved ikke på hold 08:55 Diplom
4 Ida Oline Nielsen ikke på hold 10:00 Diplom
5 Karoline Christiansen ikke på hold 10:43 Diplom
6 Laura Sloth ikke på hold 11:29 Diplom
7 Marie Væver ikke på hold 11:45 Diplom
8 Elena Jensen ikke på hold 12:20 Diplom
9 Emma Pedersen ikke på hold 12:50 Diplom
10 Simone Laigaard Nielsen ikke på hold 14:15 Diplom
11 Nadja Hansen ikke på hold 15:04 Diplom
Gå til toppen af siden

1,4 km damer

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Louise Dahl DJS 09:35 Diplom
2 Nina Jensen ikke på hold 10:42 Diplom
3 Carola Ulletved ikke på hold 10:45 Diplom
4 Else Pedersen ikke på hold 10:58 Diplom
5 Charlotte Thomsen DJS 11:40 Diplom
6 Bente Jensen ikke på hold 11:55 Diplom
7 Jannie Silkeborg ikke på hold 11:58 Diplom
8 Anja Vestergaard Pedersen ikke på hold 12:52 Diplom
9 Anja Malund Riis Plejehjem 13:35 Diplom
10 Anette Christoffersen ikke på hold 17:07 Diplom
11 Karen Bangsgård ikke på hold 17:40 Diplom
12 Camilla Suhr Christensen ikke på hold 20:12 Diplom
13 Ulla Nielsen Riis Plejehjem 24:09 Diplom
14 Inger Skovlund Riis Plejehjem 24:42 Diplom
15 Ruth Iversen Riis Plejehjem 24:45 Diplom
16 Anne Marie Bak Riis Plejehjem 24:56 Diplom
17 Grete Plagborg Riis Plejehjem 25:06 Diplom
18 Vivian Clausen Riis Plejehjem 25:33 Diplom
19 Anna Marie Worm Riis Plejehjem 25:37 Diplom
20 Lena Jeppesen Riis Plejehjem 25:43 Diplom
21 Ulla Nielsen Riis Plejehjem 28:27 Diplom
22 Anita Dahl Riis Plejehjem 28:33 Diplom
23 Dorit Vrå Riis Plejehjem 28:35 Diplom
24 Anna Grethe Pedersen Riis Plejehjem 30:29 Diplom
25 Kirsten Johansen Riis Plejehjem 33:06 Diplom
26 Henriette Mogensen Riis Plejehjem 33:10 Diplom
27 Dorte Kjær Jørgensen Riis Plejehjem 35:52 Diplom
28 Pernille Ø. Jensen Riis Plejehjem 35:56 Diplom
29 Lene June Riis Plejehjem 38:13 Diplom
30 Inger Have Riis Plejehjem 40:03 Diplom
31 Marianne Mogensen Riis Plejehjem 40:06 Diplom
Gå til toppen af siden

1,4 km drenge

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Anders Pedersen ikke på hold 08:01 Diplom
2 Thor Olsen ikke på hold 08:32 Diplom
3 Mathias Jensen ikke på hold 09:25 Diplom
4 Peter Boyesen ikke på hold 10:45 Diplom
5 Frederik Nielsen ikke på hold 11:01 Diplom
6 Niklas Sloth ikke på hold 11:32 Diplom
7 Christian Christensen ikke på hold 11:49 Diplom
8 Esben Jensen ikke på hold 12:19 Diplom
9 Troels Lundstøm ikke på hold 13:28 Diplom
10 Johan Jensen ikke på hold 14:18 Diplom
11 Lars Hansen ikke på hold 15:05 Diplom
12 Lasse Mogensen Riis Plejehjem 33:13 Diplom
13 Lasse Edvardsen ikke på hold 34:40 Diplom
Gå til toppen af siden

1,4 km mænd

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Kim Møller ikke på hold 06:28 Diplom
2 Henrik Jensen ikke på hold 09:50 Diplom
3 Martin Christensen ikke på hold 10:05 Diplom
4 Svend Erik Olesen ikke på hold 10:41 Diplom
5 Steffen Søgaard ikke på hold 11:48 Diplom
6 Jens Lund ikke på hold 11:52 Diplom
7 Michael Munch ikke på hold 14:12 Diplom
8 Mogens Feldfoss Riis Plejehjem 15:26 Diplom
9 Henning Jacobsen ikke på hold 17:47 Diplom
10 Brian Sloth ikke på hold 17:52 Diplom
11 Johannes Jensen ikke på hold 17:55 Diplom
12 Martin Jeppesen Riis Plejehjem 22:03 Diplom
13 Jørgen Hedeby Riis Plejehjem 24:11 Diplom
14 Mogens Jensen Riis Plejehjem 24:51 Diplom
15 Ernst Plagborg Riis Plejehjem 25:05 Diplom
16 Hans Thomsen DJS 25:11 Diplom
17 Holger Kristensen Riis Plejehjem 25:36 Diplom
18 Stefan F. Sørensen Riis Plejehjem 28:30 Diplom
19 Torben Møller Riis Plejehjem 28:34 Diplom
20 Ejvind Jensen Riis Plejehjem 28:40 Diplom
21 Gert Søndergård Riis Plejehjem 28:44 Diplom
22 Dennis Mobech Riis Plejehjem 40:14 Diplom
Gå til toppen af siden

4,2 km drenge

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Nikolaj Bangsgård ikke på hold 16:43 Diplom
2 Victor Ottosen ikke på hold 23:10 Diplom
3 Benjamin Kirkeby ikke på hold 24:52 Diplom
4 Morten Poulsen ikke på hold 25:19 Diplom
5 Jonas Madsen ikke på hold 25:47 Diplom
Gå til toppen af siden

4,2 km piger

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Ann Cathrine Larsen OK Gorm 18:38 Diplom
2 Kira Ulletved ikke på hold 23:29 Diplom
3 Emilie Sandfeldt ikke på hold 26:02 Diplom
4 Anne Sofie Solgaard ikke på hold 27:03 Diplom
5 Kamma Olsen ikke på hold 30:00 Diplom
6 Sidsel Edvardsen ikke på hold 32:08 Diplom
Gå til toppen af siden

4,2 km damer

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Benedikte Bangsgård ikke på hold 19:07 Diplom
2 Else-Marie Jørgensen ikke på hold 19:28 Diplom
3 Anna Olesen ikke på hold 21:35 Diplom
4 Freja Aagard Thomsen ikke på hold 24:54 Diplom
5 Marianne Dragsbæk ikke på hold 25:02 Diplom
6 Pauline Ellegaard ikke på hold 26:01 Diplom
7 Louise Bredvig ikke på hold 26:07 Diplom
8 Merete Larsen OK Gorm 26:08 Diplom
9 Lise Jørrald ikke på hold 28:39 Diplom
10 Lena Heldbo ikke på hold 28:49 Diplom
11 Birgit Schønemann Rand ikke på hold 28:52 Diplom
12 Diana Frandsen ikke på hold 29:38 Diplom
13 Marianne Sørensen ikke på hold 30:09 Diplom
14 Katrine Jensen ikke på hold 30:15 Diplom
15 Sonje Hansen ikke på hold 30:46 Diplom
16 Vibeke Petersen DJS 30:49 Diplom
17 Lisbeth Gordon DJS 30:50 Diplom
18 Britta Ellegaard ikke på hold 31:00 Diplom
19 Tove Hausnap Løb i Vorbasse 32:06 Diplom
20 Karina Edvardsen ikke på hold 32:07 Diplom
21 Kirsten Sandfeldt ikke på hold 32:22 Diplom
22 Kis Hausnap Løb i Vorbasse 34:19 Diplom
23 Kate Vestenbæk ikke på hold 34:33 Diplom
24 Karin Olsen ikke på hold 38:26 Diplom
Gå til toppen af siden

4,2 km mænd

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Knud Bangsgård ikke på hold 16:29 Diplom
2 Mark Hoffmann ikke på hold 21:48 Diplom
3 Ulrik Häuser DJS 22:32 Diplom
4 Mikkel Ottosen ikke på hold 23:11 Diplom
5 Per Ellegaard ikke på hold 23:27 Diplom
6 Peder Ellegaard ikke på hold 23:31 Diplom
7 Arne Kviesgaard ikke på hold 24:49 Diplom
8 Heinrich Edvardsen ikke på hold 25:12 Diplom
9 601 A2 Ukjend løber ikke på hold 25:26 Diplom
10 Finn Hoffmann ikke på hold 26:31 Diplom
11 Rene Jensen ikke på hold 27:12 Diplom
12 Finn Jørrald ikke på hold 28:36 Diplom
13 Karsten Olsen ikke på hold 30:23 Diplom
14 Vita Kviesgaard ikke på hold 36:00 Diplom
Gå til toppen af siden

8,8 km damer

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Nina Najbjerg Germann OK Gorm 39:11 Diplom
2 Bente Hagelskær Ringive OK Gorm 46:10 Diplom
3 Heidi Andreasen ikke på hold 46:57 Diplom
4 Bettina Schmidt Olesen ikke på hold 49:12 Diplom
5 Asta Terkelsen OK Gorm 49:25 Diplom
6 Sara Olesen ikke på hold 49:58 Diplom
7 Birte Olesen ikke på hold 50:10 Diplom
8 Anette Bjerregaard DJS 50:13 Diplom
9 Helle Nielsen ikke på hold 54:48 Diplom
10 Sabine Jensen ikke på hold 55:36 Diplom
Gå til toppen af siden

8,8 km drenge

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Asger Væver ikke på hold 57:18 Diplom
Gå til toppen af siden

8,8 km mænd

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 Martin Christensen ikke på hold 30:35 Diplom
2 Carsten Larsen ikke på hold 31:34 Diplom
3 Anders Bonde ikke på hold 31:38 Diplom
4 Dion Andreasen ikke på hold 35:20 Diplom
5 Jeppe Krog Rasmussen ikke på hold 35:58 Diplom
6 Ole Binder OK Gorm 37:41 Diplom
7 Bent Rasmussen ikke på hold 37:49 Diplom
8 Kenneth Linde Løb i Vorbasse 39:14 Diplom
9 Søren Bjerregaard DJS 41:07 Diplom
10 Niels Langhoff Løb i Vorbasse 41:33 Diplom
11 John Hauge Nielsen DJS 42:32 Diplom
12 Erik Nielsen ikke på hold 43:09 Diplom
13 Michael Christensen ikke på hold 43:17 Diplom
14 Casper Olsen ikke på hold 43:20 Diplom
15 Casper Wulff ikke på hold 43:37 Diplom
16 Bjarne Olsen ikke på hold 44:02 Diplom
17 Ivan Madsen ikke på hold 44:32 Diplom
18 Hans Kofoed ikke på hold 45:27 Diplom
19 Jesper Therkildsen ikke på hold 48:19 Diplom
20 Danni Frank ikke på hold 49:36 Diplom
21 John Paulin ikke på hold 53:34 Diplom
22 Isak Lyberth ikke på hold 55:07 Diplom
23 Kaspar Væver ikke på hold 57:24 Diplom
24 Jens Peter Petersen ikke på hold 58:01 Diplom
Gå til toppen af siden

4 x 4 km stafet

Placering Navn Klub Tid Diplom
1 OK Gorm 1 OK Gorm 1 1:04:25 Diplom
2 Benny Stephansen Benny Stephansen 1:16:25 Diplom
3 Thomas Stephansen ikke på hold 1:16:29 Diplom
4 Salon Morgenfritzz Salon Morgenfritzz (Vejle) 1:19:08 Diplom
5 Michael H2O Michael H2O 1:21:33 Diplom
6 Hørup Tømmerforretning Hørup Tømmerforretning 1:21:40 Diplom
7 Løveparken Løveparken 1:23:38 Diplom
8 Salon Morgenfritzz Salon Morgenfritzz (Mix) 1:31:31 Diplom
Gå til toppen af siden
 
OM GADBJERG.DK | WEBMASTER